Aan Heeren Commissarissen der Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. ET is met bijzondere gevoelens dat wij voor den vijf en twintigsten keer gevolg geven aan art. 39 der Statuten en U hierbij aanbieden het verslag behel zende de verrichtingen onzer Vennootschap over het afgeloopen boekjaar, vergezeld van de balans en winst- en verliesrekening met toelichtende staten. Het was 22 November 1915 toch 25 jaar geleden dat de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam werd opgericht. Dien dag konden Commissarissen en Directie in engeren gezelligen kring vieren; ook het personeel herdacht den geboortedag der instelling op feestelijke wijze. Dankbaar maken wij melding van den bundel met groote smaak en kunde vervaardigde statistieken van de ontwikkeling onzer instelling, alsmede van de fraaie afbeelding van het kantoorgebouw, welke het personeel vol goed vertrouwen in de toekomst der Bank aan de directie aanbood. Onwillekeurig gaat onze gedachte terug tot het begin der werkzaamheden der Bank, toen als Commissarissen optraden de heeren H. Bosscher Jr., R. Dojes, J. Duintjer Ezn., D. Fontein de Jong, Mr. J. B. Roelvink, Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen en Mr. D. de Ruiter Zijlker en de ondergeteekenden als directeuren. Wij hebben het groote voorrecht dat in den Raad van Commissarissen de heeren Bosscher Dojes en van Swinderen nog zitting hebben, terwijl bovendien sedert vele jaren reeds de heeren Mr. W. B. Buma, Mr. J. J. Henny, B. W. ter Kuile, R. Scholtens, Mr. H. Smeenge en Mr. P. H. A. Tydeman het Commissariaat vervullen. De heer J. Duintjer Ezn., die bij de oprichting tot Voorzitter van Commissarissen werd verkozen, overleed reeds eenige maanden daarna en werd opgevolgd door den heer Fontein de Jong, die in 1898 overleed. Zijn plaats is sedert dien tijd ingenomen door den heer Dojes. Met diep leedwezen daarentegen moeten wij herinnerendat de slag die ons reeds door den wankelen gezondheidstoestand van Mr. Roelvink dreigdejuist bij de samen stelling van dit verslag onze instelling van zijn toewijding helder inzicht en uitne mende adviezen door den dood heeft beroofd. De nagedachtenis van Mr. Roelvink, die tot de oprichting en sedert gedurende 25 jaren tot den bloei der instelling zoo krachtig medewerkte, zal bij ons in eere blijven. 7

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1915 | | pagina 9