de Aandeelhouders der Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne Heeren, Uitvoering gevende aan de bepaling van art. 39 der Statuten hebben wij de eer U onder overlegging van het verslag der Directie mededeeling te doen van onze bevinding. Met innig leedwezen deelen wij mede het overlijden van een der Commissarissen den Heer Mr. J. B. Roel vink. Als mede-oprichter der Hypotheekbank in 1890 en Commissaris van af dien tijd was zijn naam ten nauwste aan onze Instelling verbonden. De uren van vruchtbare samenwerking voor de belangen der Bank zullen ook bij Com missarissen in aangename herinnering blijvenwij zullen de nagedachtenis van Mr. Roelvink in eere houden. Met veel genoegen kunnen wij op grond van het verslag van de Directie melding maken van den günstigen toestand onzer Instellingdie ook in den laatsten tijd krachtig in omvang is toegenomen. De in October 19M aangevangen uitgifte van 5% pandbrieven is in September 1915 gestaakt als gevolg van de steeds toenemende geldruimte. Bij de door de Directie aangeboden Balans en Winst- en Verliesrekening is eene toelichting gevoegd ter verduidelijking der verschillende posten. Wij stellen U voor deze goed te keuren, de Directie voor haar beheer en Com missarissen voor het gehouden toezicht te déchargeeren en het dividend vast te stellen op 13%. In de vorige vergadering is de Heer H. Bosscher Jr. herbenoemd als Commissaris. In deze algemeene vergadering is ondergeteekende aan de beurt van aftreding. Aan de Directie zij te dezer plaatse hulde gebracht voor het met veel toewijding gevoerd beheer, waaraan de gunstige resultaten der Bank zijn te danken. R. DOJES Namens den Raad aan Commissarissen Voorzitter.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1915 | | pagina 7