B De in November ontvangen aflossingen en de vooruitgang van de pandbrieven uitgifte stelden ons in staat in het tijdvak October—Januari nog 150 hypotheken tot een bedrag van ƒ1.108.050.— te sluiten grootendeels tegen 5%%* Herhaaldelijk bleek ons, dat deze maatregel er toe medewerkte om zaken aan den gang te houden, terwijl de hypotheken yan uitstekend gehalte waren. Op het denkbeeld om hypotheken te verleenen tegen afgifte van pandbrievenwelke dan beleend konden worden, zijn wij om verschillende redenen niet ingegaan. De bedrijfsresultaten zijn wederom zeer gunstig. Ook wanneer ruime reserves tegenover koersverlies op effecten worden gesteld, is de winst aanzienlijk en grooter dan in eenig voorafgaand jaarzoodat de reservefondsen wederom sterk kunnen toe nemen en een ruime uitkeering aan aandeelhouders kan worden gedaan. De zaken aan het Bijkantoor ontwikkelden zich ook dit jaar wederom gunstig. KAPITAAL. Het geplaatste kapitaal bleef onveranderd op 3.000.000.de verplichte storting bedraagt 20%. Van de aandeelen zijn zes-en-negentig volgestort. De niet volgestorte aandeelen zijn verdeeld als volgt: 111 1 aandeel 111 aandeelen Transp. 413 aandeelhouders 1787 aandeelen 2 aandeelen 3 19 aandeelen 20 Transp. 413 aandeelhouders 1787 aandeelen 445 aandeelhouders 2904 aandeelen Totaal 445 houders van niet volgestorte aandeelen. De lijst van aandeelhouders, met het ten name van ieder staand aantalis als bijlage A aan dit verslag toegevoegd en als bijlage A1 een lijst van de volgestorte aandeelen, met opgave van de rente, die over de niet-verplichte storting wordt vergoed. sBBB

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1914 | | pagina 14