cÏÏan Jleepen Gommissarissen der cNedeplandsche Jiypotheekbank te Veendom. Ter voldoening aan het voorschrift van art. 39 der Statuten hebben wij de eer U hierbij aan te bieden het verslag behelzende de verrichtingen onzer Vennootschap over het afgeloopen boekjaar, met de balans en winst- en verliesrekening. Het afgeloopen jaar kenmerkte zich door een hoogen rentestand en schaarschte van beleggingskapitaal. Tengevolge daarvan was de vooruitgang in de pandbrieven uitgifte, hoewel nog steeds aanzienlijk, niet zoo groot als in het voorafgaande jaar. Tevens verminderde eenigszins het bedrag dat op hypotheken kon worden uitgezet, daar de aflossingen, zooals gewoonlijk in dergelijk tijdperk, evenmin toenamen. Toch zijn de bedrijfsuitkomsten zeer gunstig, vooral door de gunstige voorwaarden, welke voor voortzetting van afgeloopen leeningen konden worden bedongen. De winst is grooter dan in eenig voorafgaand jaar, zoodat wederom de reservefondsen aanzienlijk kunnen toenemen en een ruime uitkeering aan aandeelhouders kan worden gedaan. Evenals in de vorige jaren had het Bijkantoor te ’s Gravenhage voor het onderzoek der hypotheekaanvragen en de controle van de leeningen uit de provincies Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg druk werk. KAPITAAL. Het geplaatste kapitaal bleef na de uitbreiding in het vorige jaar onveranderd op ƒ3.000.000.de verplichte storting bedraagt 20 Van de aandeelen zijn zes-en-negentig volgestort. De rentevergoeding over het in 1907, 1908 en den aanvang van 1909 onverplicht gestorte bedraagt 4a/2 voor de overige onverplichte stortingen wordt 4% vergoed.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1913 | | pagina 7