4 Dat van de gelegenheid om in de uitgifte van de nieuwe aandeelen tot den koers van 165 deel te nemen door U in zoo ruime mate werd gebruik gemaakt, bewees opnieuw hoe krachtig het :vertrouwen in de Bank ook bij deelhebbers is gevestigd. Wat overigens de bijzonderheden van het bedrijf en de verkregen resultaten in 1912 betreft meenen wij ons te mogen bepalen tot verwijzing naar het belang rijke en uitgebreide jaarverslag van de Directie en naar hare toelichting van de Balans en Winst- en Verliesrekening. Ook in het afgeloopen jaar werd de administratie door den accountant, den heer A. E. Meijer te Amsterdam, op ongezette tijden onderzocht en in uitnemende orde bevonden. De leden van den Baad van Toezicht hebben de Balans en de Winst- en Verliesrekening met de boeken en bescheiden vergeleken en accoord bevonden. Wij stellen U voor zoowel de Balans als de Winst- en Verliesrekening goed te keurenhet Bestuur décharge te verleenen van het gehouden beheer en het dividend vast te stellen op 11 van het verplicht gestorte kapitaal en het resteerend bedrag •van de winst, ten bedrage van 10.323.33 toe te voegen aan het buitengewoon reservefonds, bedoeld bij art. 40 al. 6 der Statuten. In de vorige vergadering werd de heer Mr. W. B. Buma als Commissaris herkozen; dit jaar is de heer Mr. J. J. Henny, ingevolge den daarvoor opgemäak- ten rooster, aan de beurt van aftreding. Ook thans hebben Commissarissen redenen te over om hun Verslag niet te besluiten, dan na de Directie een woord van dank gebracht te hebben voor haar zaakkundig beheer en voor haar gpoote toewijding aan de belangen der Bank. Namens den Raad van Commissarissen R. DOJES, Voorzitter.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1912 | | pagina 6