Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Uitvoering gevende aan het voorschrift van art. 39 der Statuten verheugt het ons het Verslag over de verrichtingen der Vennootschap in 1912 te kunnen doen vergezeld gaan van een Balans en Winst- en Verliesrekening en van een door de Directie aan ons ingediend jaarverslagbeide getuigende van eene zeer belangrijke toeneming van het bedrijf en van hoogst gunstige resultaten in het 22ste boekjaar. De uitgifte van pandbrieven, waartoe Commissarissen, op voordracht van de Directie, als gevolg van de blijvende rijzing van den rentestand, in den loop van dit boekjaar besloten over te gaan en waarmede in September een aanvang werd gemaakt, deed reeds in het najaar in ruime mate middelen toevloeien, welke terstond voor goede hypothecaire beleggingen, rentende minstens 4f konden benut worden. Was ’tin verband met den koers der 4 °/0 en 3^- pandbrieven, in vorige jaren dikwerf noodig bij afsluiting der hypothecaire leeningen eene daarmede over eenstemmende Commissie te verlangen, de Directie heeftj sedert die noodzakelijk heid niet meer bestaat, den regel weer kunnen aannemen die afsluitcommissie tot 1 van het bedrag der leening te beperken. Deze maatregel vindt bij Commissarissen onverdeelde instemming. Immers het door de Directie ingenomen standpunt, dat niet hooge afsluit- commissiën, doch hoofdzakelijk de rentemarge de grondslag van de winst der vennootschap behoort te zijn, zal de sympathie, welke de Bank van de zijde van het crediet zoekend publiek geniet, ongetwijfeld doen toenemen. Het belangrijke accres van het bedrag aan uitstaande pandbrieven maakte in den loop van dit jaar wederom een uitbreiding van het maatschappelijk kapitaal met 500.000.noodzakelijk. te-H

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1912 | | pagina 5