Balans en Winst- en Verliesrekening per uit0. December zijn bovendien namens ons door de leden van den Raad van Toezicht met de boeken en bescheiden verge leken en daarmede stemmend gevonden. Op grond van een en ander stellen wij U voor om bedoelde Balans en Winst en Verliesrekening goed te keuren en Directie en Commissarissen te dechargeeren. Wij kunnen ons volkomen vereenigen met de argumenten die de Directie er toe leidden om niettegenstaande de resultaten van 1909 de uitkeering van een niet onaanzienlijk hooger percentage toelaten het dividend wederom vast te stellen op tien procent. Toen in den loop van 1909 de Directie ons verzocht onze goedkeuring te ver- leenen aan de verhuizing van den Directeur Dr. Bos van Winschoten naar den Haag en daarbij voorsteldé om een Bijkantoor in laatstgenoemde plaats te vestigen hebben wij gaarne die goedkeuring verleend en dat voorstel aangenomen. Het Bijkantoor, dat op 1 Januari 1910 is geopend, zal zich aanvankelijk bepa len tot het voorloopig onderzoek van de hypotheek-aanvragen uit de Zuidelijke pro vinciën. In de definitieve behandeling en bespreking ook van die aanvragen en de geheele administratie is geene verandering gebracht. In de Algemeene Vergadering van 24 Mei 1909 werd de Heer Mr. P. H. A. Tijdeman als Commissaris herbenoemd. Dit jaar is de Heer Mr. J. B. Roel vink aan de beurt van aftreden. Met volle overtuiging brengen wij ook ditmaal aan het einde van ons verslag een woord van hartelijken gelukwensch en warmen dank aan de beide Directeuren voor hetgeen zij in 1909 voor Uwe Bank hebben tot stand gebracht. Namens den Baad van Commissarissen: R. DOJES, Voorzitter.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1909 | | pagina 6