Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne ïïeerenï Het is ons aangenaam dat het Verslag over 1908, hetwelk wij de eer hebben TJ ingevolge artikel 89 der Statuten onzer Bank hierbij over te leggen, het bewijs levert van den günstigen toestand waarin zij verkeert en van de geregelde uitbrei ding waarin zich haar bedrijf mag verheugen. Onze pandbrieven vonden geregeld plaatsingde koers der 4 Pet. steeg van 96 tot 100 terwijl het uitstaand bedrag met f 1.114.000.toenam, tegen 453.650.— in 1907. Tengevolge dezer vermeerdering van uitgegevenpandbrieven deed zich voor zien, dat het bedrag daarvan het tienvoud van het maatschappelijk kapitaal zou komen te overschrijdenwaarom in de maand September besloten werd tot de uit gifte van 500 aandeelen ad 1000 over te gaan. Binnen de maand waren deze alle geplaatst tegen 165 mefc verplichte stor ting vóór 1 Januari en zonder recht op dividend over 1908, voorzeker het beste bewijs van het hooge standpunt dat door onze Bank wordt ingenomen. Het agio ten bedrage van' f 65:000.— werd in het Reservefonds gestort. Yoor verdere bijzonderheden verwijzen wij U naar het uitvoerige verslag door de Directie overgelegd. De balans en winst- en verliesrekening beide door den Accountant, den Heer A. E. Meijer te Amsterdam, geverifieerd en accoord bevond-m, is namens Com missarissen door de Leden van den Raad van Toezicht met de boeken en bescheiden vergeleken en gecontroleerd, en stellen wij U voor deze goed te keuren, de Directie

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1908 | | pagina 5