VERSLAG van de Commissie den 20 Mei 1905 door Pandbriefhouders benoemd in de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der Naamlooze Vennootschap Nederlandsche Hypotheekbank” gevestigd te Veendam. (Art. 37, 2 al. der Statuten luidende Zoodra het gezamelijk bedrag der uitgegeven pand brieven de grootte van het geplaatst maatschappelijk kapitaal heeft be reikt, erlangen de houders het recht op deze vergadering telken jare eene commissie van twee personen te benoemen, die de volgende jaarlijksche balans en winst- en verliesrekening naziet en volledige inzage van alle boe ken en bescheiden verkrijgt. Deze Commissie brengt in de gewone alge- meene vergadering van hare bevinding verslag uit. Bij de benoeming van deze Commissie geeft elk bedrag van f 1000.- aan pandbrieven recht op eene stem.) De ondergeteekendendaartoe benoemd in de Algemeene Vergadering van 20 Mei 1905, waren heden tot dat doel bijeen. Van de zijde der Directie werden hun de gevraagde inlichtingen met de meeste welwillendheid verstrekt en verkregen zij den indruk dat de administratie uitstekend wordt gevoerd on bij het beleggen der gelden de noodige voorzichtigheid wordt betracht. Voor het eerst geschiedde de amortiseering van de ingekochte pandbrieven door verbranding in tegenwoordigheid van de ondergeteekenden, als vertegenwoordigers der pandbriefhouders. Zij brengen der Directie een woord van dank voor de verstrekte inlichtingen. VEENDAM, 8 Mei 1906. C. P. J. HAPPMANS. Firma Haffmans Steegh. Mr. W. H. DE GREVE. Firma Gebr. Mispelblom Beijer.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1905 | | pagina 16