645.032.88, stond op 31 December nog slechts open f 9013.01, welk bedrag in den op de balans voorkomenden post debiteuren is opgenomen. Het onderzoek naar de verbonden onderpanden wordt regelmatig door onzen inspecteur, den heer Halff, voortgezet en ook dit jaar werd op den staat van on derhoud nauwkeurig acht geslagen. Suppletiefonds. Teneinde mogelijk te maken om met behoud van het sta tutair maximum van 2/3 der geschatte waarde alleszins veilige leeningen te sluiten, wier afsluiting door den Raad van Toezicht en Directeuren eenstemmig wenschelijk werd geoordeeld, maar een hooger verleend bedrag vereischten, is reeds gedurende eenige jaren door de leden van den Raad van Toezicht en de beide Directeuren een suppletiefonds gevormd waaruit kan worden geput hetgeen boven 2/3 wordt ver leend en dat daarvoor aansprakelijk blijft. Uit dit suppletiefonds werd van 3 November 1902 tot 31 December 1905 ten behoeve van 151 leeningen geput met een minste bedrag van 50.en een hoogste bedrag van f 6400. Pandbrieven. Het bedrag der 4 pandbrieven nam toe met 2.049.150. Daarentegen nam het bedrag der 3.6 pandbrieven door inkoop af met f 3.150, en dat der 3£ pandbrieven met f 48.100.te zamen f 51.250.zoodat het uitstaand bedrag van pandbrieven met f 1.997.900.toënam, tegen f 1.318.600. in het vorige jaar. De koers der 4 pandbrieven varieerde tusschen 100 en 101 Als bijlage B is aan dit verslag toegevoegd eene specificatie van de tot en met 31 December gecreëerde pandbrieven en als bijlagen C en D eene specificatie van de door verbranding vernietigde pandbrieven. Hieronder komen ook voor de pand brieven, welke door inkoop weder in het bezit der Bank gekomen, door de directie en den raad van toezicht reeds vroeger onbruikbaar waren gemaakt. Koersrekening. De koersrekening kon, mede door den inkoop van 3J o/0 pandbrieven beneden parimet een voordeelig saldo van 2.272.21 sluiten. Dit bedrag isin overeenstemming met de vroeger gevolgde gewoonteniet op de winst en verliesrekening geboekt, hetgeen bij eventueel nadeelig sluiten der koersrekening steeds geschiedt, maar als koersreserve in de balans opgenomen. Balans en Winst- en Verliesrekening. Tot toelichting van de posten op de balans en winst- en verliesrekening kan nog, bij hetgeen reeds hierboven in het algemeen is opgemerkt, het volgende worden medegedeeld. Agenten. Hieronder zijn opgenomen de aan agenten met het oog op te ver wachten inwisseling van Januari-coupons toegezonden remises. Bankgebouw met erf, tuin en land. Het gebouw is in het voorjaar ge reed gekomen en voldoet geheel aan de daarvan gekoesterde verwachtingen. De kosten hebben bedragen f 40.661.36. Het vorige jaar is daarvan reeds af geschreven een bedrag van f 4000.door ons wordt voorgesteld dit jaar, bij den günstigen stand der uitkomsten van het bedrijf, nog f 6.661.36 af te schrijven. Tevens wordt voorgesteld den post voor meubilair, noodig geworden door de inrichting van het nieuwe kantoorgebouw, door afschrijving van 868.77 tot f 1. terug te brengen. Huizenrekening. Deze rekening bevat het bedrag der ingekochte onderpan-

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1905 | | pagina 11