VERSLAG van de Commissie den 28 Mei 1904 door Pandbriefhouders benoemd in de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der'NaamloozeVennootschap„Nederlandsche Hypotheekbank”, gevestigd te Veendam. (Art. 37, 2e al. der Statuten; Ondergeteekenden uitmakende de commissie volgens art. 37 alinea 2 der Sta tuten benoemd in de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders gehouden te Veendam op 28 Mei 1904hebben heden aan de opdracht gevolg gegeven Zij hebben uit de hun overgelegde lijsten der uitstaande leeningen willekeurige nummers voor het onderzoek gekozen en de hierop betrekking hebbende bescheiden nauwkeurig nagegaan, met het resultaat], dat zij de overtuiging hebben gekregen, dat de Directie op voorzichtige en conscientieuse wijze de gelden der pandbrief houders belegd heeft. Eene overtuiging gegrond op de taxatierapporten en op de zeer nauwkeurige informatiën die telkens bleken over de geldnemers zelven te zijn ingewonnen In 't bijzonder zij nog melding gemaakt van een rapportdat was ingekomen over een groot aantal aan de Bank verpande perceelen in Drenthe. Dit rapport was opgemaakt ingevolge opmerkingen uit bedoelde streek over de daar door de Bank belegde gelden. Het resultaat van het onderzoek van een door derden be noemd deskundige wees uitdat deze de waarde aanzienlijk hooger schatte dan dit vroeger door de taxateurs der Bank was gedaan. De conclusie van ondergeteekenden is, dat de in deze pandbrieven belegde gelden volkomen veilig belegd zijn. Zij brengen der Directie een woord van dank voor de wijze waarop zij door haar in de gelegenheid werden gesteld het onderzoek te doen. VEENDAM, 15 Mei 1905. U. O. STIKKER. J. F. POSTHUMA. Besturend Vennoot der Groninger Bankvereeniging te Winschoten. Lid der firma P. Posthuma Zoon te Harlingen.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1904 | | pagina 15