Balans en Winst- en Verliesrekening. Tot toelichting van de posten op de balans en winst- en verliesrekening kan nog, bij hetgeen reeds hierboven in het algemeen is opgemerkt, het volgende worden medegedeeld. Agenten. Hieronder zijn opgenomen de aan agenten met het oog op te ver wachten inwisseling van Januari-coupons toegezonden remises. Bankgebouw. Na het afbreken van de aangekochte perceelen met erf en land op de vorige balans voorkomende met een bedrag van f 13.476.64, werd met de stichting van een nieuw kantoorgebouw een aanvang gemaakt. Op 31 Decem ber was de. bouw nog niet afgeloopen, maar moest nog een bedrag van ongeveer f 12.000.verwerkt worden. Depot van Debiteuren. Deze post wordt voor een groot deel gevormd uit bedragen, waarvoor de hypotheek reeds was verleend, maar die eerst in het begin van 1905 benoodigd warenvoor een ander deel uit bedrageningehouden op lee- ningen, waarvan nog een gering bedrag voor afwerking is te besteden. Onkosten-rekening. Onder deze rekening valt ook bedrijfsbelastingstorting in het beambtenfonds en verzekering beambtenalsmede het onderhoud en de her stelling voormeld. Commissie-rekening. Het bedrag der sluitingsprovisiën en vergoedingen voor vervroegde aflossingen. Interest-rekening. De gemiddelde rente der hypothecaire leeningen is 4.375 die der pandbrieven 3.953 De gemiddelde rentewinst is dus 0.422 tegen 0.414 o/0 in 1903. Uit het verschil in rentevoet van de hypotheken en de pandbrieven vloeit hoofdzakelijk het bedrag der winst op interestrekening voortnaast de rente van het aandeelen-kapitaal en het reservefonds gekweekten na aftrek van de bankiersrente verschuldigd, indien onze rekening debet staat. Op deze rekening wordt eveneens vereffend de rentebetaling op de onverplichte storting op negen aandeelen. Beambtenfonds. De noodige mededeelingen daarvan zijn in vorige versla gen gedaan. Reservefonds^ DjF fonds 'f in den loop van het jaar goedgeschreven met het agio op de uitgegeven aandeelen en met twee verjaarde couponssamen groot 4. klom daarmede tot f 222.511.976. Het fonds is in het gewone bedrijf opgenomen. De Winst- en Verliesrekening wijst aan een bruto winst van f 133.806.49 tegen f 111.879.94“ in het vorig jaar. De netto winst bedraagt, wanneer onder de winst- en verliesrekening is opgenomen de afschrijving op het kantoorgebouw, ad

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1904 | | pagina 11