Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Bij dezen hebben wij de eer overeenkomstig Art. 87 der Statuten U verslag uit te brengen van de werkzaamheden der Vennootschap over het dertiende boekjaar. Ofschoon de omstandigheden der geldmarkt in 1903 voor de plaatsing van pandbrieven betrekkelijk weinig gunstig waren, gaven de resultaten door de Neder landsche Hypotheekbank verkregenalleszins .reden tot tevredenheid. Uit het jaarverslag onzer Directeuren over 1903 blijkt U, dat de winst dit jaar zeer bevredigend is geweest. Door den Heer A. E. Meijer, lid le klasse van het Nederlandsch Instituut van Accountants, zijn wederom dit jaar de‘rekeningen enz. nagezien, vergeleken met de boeken en accoord bevonden. Het onderzoek werd op ongezette tijden her haald en leidde tot volkomen bevredigende resultaten. Wij stellen U daarom voor bovengenoemde rekeningen goed te keuren, Direc teuren en Commissarissen décharge te verleenen wegens hun gehouden beheer en het dividend vast te stellen op 30.000.— is10 van door de aandeelhouders verplicht gestorte kapitaal. Ofschoon een hooger dividend zou kunnen worden gegeven, sluiten Commissa rissen zich geheel aan bij het advies van Directeuren om, na afschrijving van het geheele nadeelig saldo der koersrekening4589.795 te storten in de buitengewone reserve, waardoor de reserve toeneemt met 12.292.23®. Met het oog op het agio der uit te geven aandeelen zal de reserve nog aan merkelijk versterkt worden. De sterke toeneming van het aantal hypotheken en de daarmede gepaard gaande uitbreiding van het kantoorpersoneel brengt dringend mede de noodzakelijkheid van Deze emissie heeft inmiddels plaats gehad en wordt de reserve dientengevolge ver hoogd tot 222.507.97

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1903 | | pagina 5