Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veen dam. Ingevolge het voorschrift van Art. 37 der acte van oprichting, hebben wij de eer U hiermede verslag te doen van den toestand onzer Vennootschap op 31 De cember 1902 en van hare verrichtingen in het afgeloopen boekjaar. Ter toelichting van de Winst- en Verliesrekening over hét jaar 1902 en van de Balans per 31 December j.1., meenen wij te kunnen volstaan met verwijzing naar het Jaarverslag onzer Directeuren, dat omtrent de cijfers dier rekeningen in bijzonderheden treedt en dat wijals gewoonlijkhiermede overleggen. Ook dit jaar werden deze rekeningen door den heer A. E. Meijer te Amster dam, Lid le klasse van het Nederlandsch Instituut van Accountants, met de boe ken vergeleken en ascoord bevonden. Het door dezen deskundige aan ons uitgebracht rapport betreffende zijn in den loop van het jaar herhaaldelijk en op ongezette tijden omtrent de boekhouding verricht onderzoek was in ieder opzicht bevredigend. Wij stellen U voor aan beide rekeningen uwe goedkeuring te hechten, aan Directeuren en Commissarissen décharge te verleenen wegens het door hen gehouden beheer en het dividend vast te stellen op 30.000.d. i. 10 van het door Aan deelhouders gestorte kapitaal. Hoewel de resultaten van dit boekjaar uitkeering van een hooger percentage aan dividend ongetwijfeld zouden wettigengeven wij er de voorkeur aan de uitkee ring thans niet hooger te stellen, om in de gelegenheid te zijn het buitengewoon reservefonds rijker te doteeren en daardoor de fundamenten onzer instelling krach tiger te maken, hetgeen aan haren bloei en haren reeds gevestigden goeden naam moet ten goede komen. Welsprekend en afdoende toonen de cijfers der Winst- en Verliesrekening aan hoe in het 12de boekjaar het bedrijf onzer Bank meer nog dan in een voorafgaand jaar is toegenomen en terwijl met den grooteren omvang der zaken ook het winst cijfer belangrijk is geklommen, moge het percentage van het door hypothecaire debiteuren verschuldigd bedrag, n.1. 53 van de taxatie der onderpanden, tot waar borg van den degelijken grondslag dier zaken strekken. Als gevolg van den toegenomen omvang der administratie en daarmede ge paard gaande uitbreiding van het beambtenpersoneeldoet zich thans de behoefte

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1902 | | pagina 5