Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. J£ijne Heeren I Het is ons aangenaam dat het verslag/dat wij de eer hebben overeenkomstig Art. 37 al. 1 der Statuten aan U uit te brengenweder in alle opzichten gunstig kan zijn. Wijst het cijfer van het uitgezette kapitaal een vrij belangrijke vermeerdering aan, het aantal leeningen breidde zich buitengewoon uit, waardoor het risico zooveel mogelijk verdeeld wordt; Het beste bewijs dat onze Bank een groot vertrouwen geniet is te vinden zoowel in de groote toename van geplaatste pandbrieven, waarvan de cijfers U uit het verslag der Directie bekend zijn, als in het volledig succes dat de plaatsing tegen den koers van 160 van de 500 nieuwe aandeelen van de derde serie mocht behalen, terwijl deze aandeelen later nog tegen belangrijk hoogere koersen dan bij de uitgifte bepaald was, izijn verhandeld. Met groote belangstelling werd door ons kennis genomen van het aan ons uit gebracht uitvoerig verslag van den accountant, de heer A. E. Meijer te Amsterdam, welk rapport in alle opzichten gunstig was, door hem werd tevens de Balans en Winst- en Verliesrekening met de boeken vergeleken en blijkens zijne mede-onder- teekening accoord bevonden. Het besluit van de Directie en Commissie van Toezicht tot het aanstellen van een inspecteur verdient naar onze meening alle waardeering, daar zijne werkzaam heden onze Bank ten goede moeten komen en dat zulks nu reeds het geval is bleek ons uit verschillende door hem verstrekte rapporten. In het afgeloopen jaar werd door de Directie, onder goedkeuring van de Com missie van Toezicht, een pensioen en levensverzekering gesloten ten bate van het personeel, zoodat ieder hunner op 60-jarigen leeftijd thans een pensioen zal genieten van f 600.— terwijl de uitkeering bij overlijden f 1500.— bedraagt; bovendien is de grondslag gelegd voor een afzonderlijk fonds ten behoeve van het personeel waar over de beschikking berust bij de Directie der Bank. De in vorige jaren gemaakte koersreserve verdween in het afgeloopen jaar door het koersverlies op de uitgegeven pandbrieventerwijl de koersrekening op het einde van het jaar nog een nadeelig saldo aanwees van f 4567.89; wij vereenigen ons

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1901 | | pagina 5