den vergeleken en accoord bevonden. Wij stellen U dus voor beide goed te keuren, aan Directie en Commissarissen décharge te verleenen en het dividend over 1900 te bepalen op tien percent. De aanzienlijke toeneming van de zaken onzer Bank en de uitbreiding, die in verband daarmede hare administratie heeft verkregenhebben ons op voorstel van Directeuren doen besluiten tot de benoeming van eenen accountant, die de Directie waar noodig van advies zal dienen en aan wien bovendien zal zijn opgedragen om de administratie op ongezette tijden na te gaan en de jaarbalans en winst- en verlies rekening te verifiëren. In verband met de vermeerdering onzer belangen speciaal in de provincie Over ijssel, achten wij het zeer wenschelijk dat Ook die provincie in ons College wordt vertegenwoordigd. Wij stellen U daarom voor om het aantal Commissarissen onzer Bank met één te vermeerderen en op uwe aanstaande vergadering, tegelijk met de voorziening in de vacature voor den periodiek aftredende een tienden Commissaris’ te benoemen. In de Algemeene Vergadering van 2 Mei 1900werd de Heer Mr- P. H. A. Tijdeman als Commissaris herkozen. Ditmaal treedt volgens rooster af de Heer Mr. J. B. Roel vink die. eveneens herkiesbaar is. Met het boekjaar 1900 wordt het eerste tienjarig tijdperk der Nederlandsche Hypotheekbank afgesloten- Onze Directeuren hebben het verstaan om in die tien jaren het bewijs te leveren, dat het groote vertrouwen, hetwelk de aan hun zorgen toevertrouwde Bank van den beginne af niet alleen bij de deelhebbers, maar ook bij het publiek gevonden heeft, ten volle gewettigd is. Een woord van gelukwensching en dank aan hen mag op deze plaats niet ontbreken. Namens Commissarissen R. DOJES, Voorzitter.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1900 | | pagina 6