Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Zooais'het verslag onzer Directie dat wij, der traditie getrouw, U met dezen overleggen - U in bizonderheden zal aantoonen, ontwikkelden de zaken onzer Bank zich in het afgeloopen jaar weder in toenemende mate. Niettegenstaande de omstandigheden der geldmarkt voor het bedrijf der Hypo theekbanken betreklijk weinig gunstig waren, overtroffen de cijfers der in 1900 afgesloten geldleeningen en geplaatste pandbrieven die van alle vorige jaren. Yoor aanvragers, die aan de door ons bestuur gestelde eischen konden voldoen, stelde de Bank het geheele jaar door geld beschikbaar. Het bedrag der in omloop zijnde Pandbrieven onzer Maatschappijzal thans weldra het cijfer van tien millioen hebben bereikt. In overeenstemming met onze Directeuren achten wij daarom de tijd gekomen voor de uitgifte van vijfhonderd aandeelen der derde serie, ieder 'groot f 1000. Overeenkomstig het Vorschrift der Statuten moeten de nieuwe aandeelen in de eerste plaats worden aangeboden aan de bestaande aandeelhoudeis; iedere twee oude aandeelen zullen recht geven tot het verkrijgen van één nieuw aandeel. Hoewel ons bekend is, dat de aandeelen onzer Bank in het afgeloopen jaar tot aanzienlijk hoogeren prijs zijn verhandeld hebben wij gemeend goed te doen door de nieuwe aandeelen ook ditmaal voor onze tegenwoordige deelhebbers beschikbaar te stellen tot den koers van 160 Mochten niet alle aandeelhouders gebruik maken van hun recht tot deelneming in deze emissie, dan zullen de overblijvende stukken ge leidelijk] door Directeuren, in overleg met den Raad van Toezicht, worden geplaatst tot eenen telkens door hen vast te stellen prijs niet beneden 160 He nieuwe aandeelen deelen met de helft van hun bedrag in het dividend over 1901. Het te verkrijgen agio zal even als bij vorige kapitaalsuitgiften aan het reservefonds ten goede komen. De Raad van Toezicht heeft wederom namens Commissarissen de door de Directie overgelegde Balans en Winst- en Verliesrekening met de boeken en beschei-

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1900 | | pagina 5