Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. STLijwc JCecten I Aangenaam is het ons verslag te kunnen beginnen met de mededeeling, dat de resultaten in het boekjaar 1899 door onze Hypotheekbank verkregen, in het algemeen zeer bevredigend zijn geweest. Geeft het Verslag, door Directeuren uitgebracht, U gelegenheid in het bijzonder na te gaan op welke wijze zich de werkkring van onze Bank heeft uitgebreid, zoo meenen wij toch er meer nadrukkelijk op te mogen wijzen dat de 100 aandeelen, tot de uitgifte waarvan het besluit door U was genomen, bij inschrijving geplaatst zijn tot een minimum koers van 160 Beter bewijs van het vertrouwen, dat onze Bank geniet, is moeielijk te geven. De toenemende uitbreiding der zaken maakte het wenschelijk, in verband met de uitgifte van Pandbrievenhet maatschappelijk kapitaal te vergrooten en te brengen op twee millioen gulden; ook liet de duidelijkheid van enkele artikelen onzer statuten voor sommigen te wenschen over; door Uwe buitengewone algemeene vergadering, den 8*ten November 1.1. te Veendam gehouden is daarin voorzien, en zijn de aange brachte wijzigingen goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 19 December 1899 No. 84. Het Verslag van Directeuren toont aan dat, op 81 December 1899, 1856 lee- ningen loopende waren tot een gezamenlijk bedrag van 7.677.8 tegen 1533 in 1898 te zamen groot - 6.106.693.788 alzoo eene vermeerdering van f 1.571.125.57 Op de verschillende onderpanden is in het geheel 52.8 der getaxeerde waarde beleend, terwyl door herziening en gedeeltelijke aflossing zooveel mogelijk gezorgd wordt dat by achteruitgang in waarde door ons geene verliezen geleden worden. Dat zulks ook dan niet altijd geheel voorkomen kan worden, blijkt uit een verlies van omstreeks f 400.- hetwelk uit de gemaakte winst kan worden voldaan. Voor het plaatsen van pandbrieven breidt zich de markt geregeld uit, ofschoon, tengevolge der verhoogde geldprijzen, dit niet altijd even voordeelig als vroeger kon

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1899 | | pagina 5