tracht het gebied harer werkzaamheden in daarvoor gunstige streken uit te breiden, terwijl door eene voortdurende herziening en hertaxatie van onderpanden, welke daarvoor in aanmerking komen, zooveel mogelijk gezorgd wordt, dat, eventueel ten gevolge van vermindering hunner waarde, schade voor de Bank wordt voorkomen. Het plaatsen van pandbrieven had een geregeld verloopen kan daarbij gecon stateerd worden, dat die steeds in ruimer kring afnemers vinden. Van een en ander is het gevolgdat het winstcijfer in het afgeloopen jaar ge maakt, een vrij aanzienlijk hooger bedrag aanwijst dan de voorafgaande. Daar het, vooral ook bij de toenemende uitbreiding der Bank, zeer wenschelijk blijft, behalve het versterken der vaste reserve, ook eene koersreserve te vormen, tot bestrijding van een mogelijk verlies bij verkoop van 3| pandbrieven beneden pari,/ hebben wij ons geheel kunnen vereenigen met het voorstel der Directie om daarvoor eene voldoende som af te zonderenwaarna ook dan nog- een dividend van zes percent ter uitkeering beschikbaar blijft. De Raad van Toezicht heeft de Balans en Winst- en Verliesrekening over 1897 namens Commissarissen met de boeken vergeleken en in volkomen orde bevonden, waarom wij U voorstellen die goed te keuren en Directie en Commissarissen voor het gehouden beheer te dechargeeren. In de plaats van den Heer Fontein de Jong is door Commissarissen de Heer R. Dojes tot Voorzitter benoemd; in diens plaats tot onder-Voorzitter de Heer Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen. Werd op de algemeene vergadering d.d. 14 Mei 1897 de Heer Dojes als Com missaris herkozenzoo zullen wij nu hebben te voorzien in de vacaturen ontstaan door het periodieke aftreden van den Heer van Swinderen, die weder herkiesbaar is, en door het overlijden van den Heer Fontein de Jong. Ten slotte rust op ons nog de aangename taak een woord van dank te brengen aan de Directie, aan wier bekwaamheid en ijver wij grootendeels de goede uitkom sten welke onze Bank verkregen heeftverschuldigd zijn. Namens Commissarissen: R. DOJES, Voorzitter.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1897 | | pagina 6