Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. H eer en! Een groot verlies heeft onze Bank geleden. De Heer Dirk Fontein de Jong, Voorzitter van Commissarissen bijna van hare oprichting af, is den 29*ten Januari 1898 overleden. Is het geheel overbodig hier nog uit te weiden hoe zijne uitgebreide erva ring, zijn helder inzicht, zijne practische raadgevingen, en dit alles gepaard aan eene ongeëvenaarde toewijding en belangstelling in al wat onze Bank betrof, er veel toe bijgedragen heeft om het succes te behalen, waarin zij zich reeds thans mag verheu gen zoo vervullen wij een aangenamen plicht om met groote erkentelijkheid te her denken hetgeen Fontein de Jong voor ons is geweest. Zijne helderheid bij het pre- sideeren onzer vergaderingen, zijne welwillendheid bij het geven van inlichtingen, waar die gevraagd werden, zijne innemende persoonlijkheid, zullen voorzeker zijne nagedachtenis bij ons in dankbare herinnering doen voortleven. Aangenaam is het, dat ons verslag over het afgeloopen boekjaar wederom gun stig kan luiden. De uitbreiding van het kapitaaldoor uitgifte van de tweede serie aandeelen waartoe in de vorige algemeene vergadering werd besloten, is in ieder opzicht naar wrensch geslaagd. Vierhonderd aandeelen zijn onder de aandeelhouders tegen een koers van 120 geplaatst; ook voor de resteerende honderd aandeelen zijn verschillende aanbiedingen tegen dienzelfden koers ingekomendoch werd besloten daar er geen directe noodzakelijkheid aan de uitgifte ook hiervan bestaatdeze alsnog in portefeuille te houden. De regelmatige toename van het bedrag der uitgezette gelden, zonder dat het gemiddeld verschuldigd bedrag in verhouding der getaxeerde waarde van het onderpand verhoogd is, is een sprekend bewijs van den deugdelijken grondslag, waarop onze Bank is gevestigd en van de gezonde wijze waarop zij zich ontwikkelt. Steeds wordt ge-

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1897 | | pagina 5