VERSLAG van de Commissie den lb JAei 189 f door (Pandbrief houders benoemd in de Algemeene Ver g adering der JTaamlooze Vennootschap: „JTederlandsche HypotheeTcbarik” gevestigd te Veendam. (Art. 3/, 2e al. der Statuten.) ill. De Commissiebenoemd door de pandbriefhouders in de Algemeene Vergadering van 14 Mei 1897, volgens art. 37, 2« al. der Statuten, heeft in hare vergadering'met Heeren Directeuren, inzage genomen van het uitgebreide hypothekenregister en van vele der voornaamste hypotheekactenmet de desbetreffende taxatierapportenassu- rantiepolissen etc., welker onderpanden zij naar den aard hunner ligging eenigszins kan beoordeelen. Het is haar gebleken, dat de verschillende hypothecaire leeningen ruimschoots zijn gedekt door de respectievelijke onderpanden. Deze zijn door het geheele land heen gelegen, maar voornamelijk in die streken, die getuigen van welvaart en bloei. Door de vele kleine leeningendie de Bank sluitwordt de risico als 't ware tot een minimum gebracht, en door de hoogere rente die deze kleine leeningen af werpen, is zij in staat nu en dan vier procents pandbrieven uit te geven. Van de grootere leeningen wordt natuurlijk mindere rente gekweektwaardoor de uitgifte van drie en een half procents pandbrieven noodzakelijk is. Alle mogelijke voorzichtigheidsmaatregelen worden door het Bestuur bij het slui ten van leeningen in acht genomen en vooral bij leeningen op gebouwde eigendom men, door schriftelijke verklaringen der Brandwaarborgmaatschappijenwaarbij het

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1897 | | pagina 11