ßU VERSLAG van de Commissie denn 5 J/Lei 189//- door CPandbriefhouders benoemd in de Algemeene "Vergadering der JTaamlooze Vennootschap„JTeäerlandsche HypotheehbanJc” gevestigd te Veendam. (Art. 3?2e cd. der Statuten.) Ondergeteekenden benoemd door de pandbriefhouders in de Algemeene Vergade ring van aandeelhouders der Nederlandsche Hypotheekbank, d.d. 5 Mei 1894, om de jaarlijksche Balans en Winst- en Verliesrekening met de daarbij behoorende documen ten na te zienhebben de eer het navolgende te rapporteeren 1°. Dat zij den indruk hebben gekregen, ook. na inzage van de verschillende boeken genomen te hebben en na ontvangen toelichtingen van Heeren Directeuren, dat de Bank voorzichtig en accuraat wordt beheerd. Zij kunnen dat met te meer gerustheid zeggenomdat zij inzage hebb9n genomen van verschillende hypotheken in hunne omgeving gesloten, die zij dus kunnen beoordeelen en welke waren aangegaan met alleszins zeer ruime overwaarde 2°. Wordt bizonder gelet op de moraliteit der personen die aanvragen doen. Een vast informatiebureau verstrekt daaromtrent alle inlichtingen en ’t is ondergetee- kenden gebleken, dat posten, die overigens aan alle eischen ruimschoots voldeden, werden afgewezen omdat aan de moraliteit van den aanvrager veel haperde 3o. Geeft het een idéé van gerustheiddat in 't algemeen als regel is aange nomen om van pandenwaarop meer dan 50 is voorgeschoteneene geregelde jaarlijksche aflossing te eischen, een maatregeldie in deze tijden niet genoeg kan worden gewaardeerd 4°. Wordt in de keuze der taxateurs bizonder voorzichtig gehandeld, en dik wijls nog buiten hen om ook op andere wijze onderzoek naar de waarde der onder panden gedaan. VEENDAM, 11 Mei 1895. De Commissie: H. GROENEVELD, H. MENNEGA Azn., Lid van de firma G. J. A. E. Groeneveld Winschoten. Lid van de firma A. Mennega, Assen.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1894 | | pagina 11