Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. oMtine (dffieeben. De resultaten, door de Nederlandsche Hypotheekbank in 1893 verkregen, geven alleszins reden tot tevredenheid. Zooais U uit het ons door Directeuren gedane verslag dat wijde gewoonte volgend, U hierbij overleggen zal blijken, ontwikkelen de zaken der Bank zich geregeld. De behaalde winst zou U in staat stellen het dividend over 1893 op 6| te bepalen. Wij vereenigen ons echter ten volle met het voorstel van H.H. Directeuren om van die winst f 4000.— af te zonderen tot hét vormen van een grondslag voor ons Reservefonds en het dividend ditmaal nog tot 4 te beperken. Wij waardeeren ten zeerste het in dat Voorstel zich openbarend streven onzer Directeuren om vóór alles en met opoffering van eigen belang te doen wat gedaan kan worden om het vertrouwen in onze zaak te bevestigen en haar een allereerst crediet te verzekeren. De wijza, waarop de zaken door onze Directie beheerd en be handeld worden, wettigt naar onze overtuiging dat vertrouwen ten volle. In Uwe vergadering van 31 Mei 1893 werd de aftredende Commissaris Mr. J. B. Roel vink herkozen. Ter vervanging van Mr. D. de Ruitee Zijlker, overledenwerd gekozen Mr. H. Smeenge, terwijl ons college werd uitgebreid met een lid, waartoe door Uwe vergadering werd aangewezen de Heer R. Soholtens. Alle drie de benoem den namen het mandaat aan. Ter vervanging van Jhr. Mr. de Marees van Swinderen trad de Heer Soholtens in Mei 1.1. op als lid onzer Commissie van Toezicht. De Heeren Bosschee en Dojes lieten zich eene herkiezing als leden dier Commissie welgevallen.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1893 | | pagina 5