VERSLAG van de Commissie den 31 Mei 1893 door Pandbrief- houders benoemd in de Algemeene Vergadering der Naamlooze Vennootschap: „Nederlandsche Hypo theekbank” gevestigd te Veendam. (Art. 37, 2e al. der Statuten.) Uwe Commissie heeft voldaan aan de taak haar in de vorige Algemeene Ver gadering opgedragen, de jaarlijksche Balans en Winst- en Verliesrekening nagezien en inzage genomen van boeken en bescheiden de Vennootschap betreffende. Heeren Directeuren hebben ons daarbij met de meeste bereidwilligheid de noodige inlichtingen gegeven en het is uwe Commissie bij dit onderzoek en na inzage der bescheiden van vele reeds afgesloten en enkele nog in behandeling zijnde posten overtuigend gebleken dat de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam rust op een gezonde basis; dat de Directie met den Raad van Toezicht bij het sluiten van hypotheken de meest mogelijke voorzichtigheid in acht neemt bij de keuze van taxateurs, zich op stellige wijze verzekert van de waarde van de aangeboden panden en wat naar de meening van uwe Commissie van niet minder belang is vooral ook naar de soliditeit en moraliteit van den geldnemer. De wijze van administratie en de inrichting der verschillende boekenheeft op uwe Commissie een bizonder günstigen indruk gemaakt, en heeft het eene zoowel als het andere bij ons de overtuiging versterkt dat de Pandbrieven der Ne derlandsche Hypotheekbank te Veendam, als soliede geldbelegging zijn te beschouwen. VEENDAM, 14 April 1894. De Commissie A. VEENHOVEN Hzn. S. W. SCHORTINGHUIS.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1893 | | pagina 11