VERSLAG VAN DE DIRECTIE PERSONALIA Op 12 februari jl. overleed onze hooggewaardeerde Oud-Directeur, de Heer Th. M. F. Vos. Gedurende bijna 48 jaren diende hij onze vennootschap, waarvan 24 jaar als Directeur en na zijn aftreden op 31 december 1960 bijna 2 jaar als Commissaris. Zowel zijn sympathieke persoonlijkheid als zijn vriendschappelijke samenwerking met ons en zijn grote deskundigheid en ijver voor de consolidatie en uitbreiding van ons be drijf zullen ons steeds in herinnering blijven. ALGEMEEN De ontwikkeling welke zich ten aanzien van de aandelen in onroerende goederen maat schappijen in 1961 en 1962 voordeed, is ook ons bedrijf niet ongemerkt voorbij gegaan. Op 27 augustus 1962 werd door de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V. een bod uitgebracht van 1000°/o op de gewone aandelen en 230% op de preferente aandelen, welk bod door de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V. gestand werd gedaan. De zittende leden van de Raad van Commissarissen hadden bij het uitbrengen van het bod hun mandaat ter beschikking gesteld en traden per 23 november 1962 af; in hun plaats werden nieuwe Commissarissen benoemd. Gaarne willen wij ook op deze plaats de afgetreden Commissarissen dankzeggen voor de prettige samenwerking. Zoals in voorafgaande jaren, hebben ook in het verslagjaar de huurpolitiek en het woningbeleid weer bijzonder in de algemene belangstelling gestaan en werden in woord en geschrift de wederzijdse standpunten opnieuw benadrukt. Lijkt het nogmaals uiteenzetten van onze opvattingen in deze welhaast overbodig, toch menen wij er goed aan te doen met datgene, wat door de op het gebied van het onroerend goed werkzaam zijnde organisaties bij Regering en Staten-Generaal naar voren werd gebracht met betrekking tot bovenbedoelde vraagstukken, onze instemming te betuigen. Weliswaar werd door de huurverhoging van september 1962 de marge tussen kostprijs- huren en feitelijke huren verkleind, doch een snellere opeenvolging van de door de Regering voorgestelde huurverhogingen blijft gewenst. Mede door een dusdanig huurbeleid zal de doorstroming op de woningmarkt worden bevorderd, waardoor een doelmatiger verdeling van de beschikbare woonruimte zal ontstaan en een beter inzicht in de werkelijke behoefte zal worden verkregen, waarop de woningproduktie in de toekomst zal kunnen worden afgestemd. Ook in het verslagjaar werd de ongesubsidi eerde woningbouw opnieuw afgeremd. De met nadruk gevraagde verruiming van het beleid van de Regering in deze zal mede noodzakelijk zijn om het gestelde doel te bereiken. Verlaging van de stichtingskosten van woningen, waarop door alle bij de oplossing van het woningvraagstuk betrokken partijen steeds wordt aangedrongen, kon ook in het verslagjaar niet worden bereikt.

Jaarverslagen Gemeenschappelijk Eigendom | 1962 | | pagina 9