Daarentegen was er eerder sprake van een verdere stijging van deze kosten, welke o.m. veroorzaakt werd door steeds stijgende grondprijzen, verhoging van arbeidslonen en verlenging van de bouwtijd door de ingevoerde arbeidstijdverkorting. Het is duidelijk, dat ten gevolge van het nog niet opgelost zijn van het woningbouw- vraagstuk ook de zo noodzakelijk geachte saneringen van onze steden steeds verder in de toekomst worden verschoven. Hierdoor worden ten koste van onevenredig hoge investeringen een aantal woningen in stand gehouden waarvan de huurprijzen nauwe lijks toerijkend zijn voor het bestrijden van de instandhoudingskosten. Door de toename van de bevolking en de voortschrijdende industrialisatie groeien een groot aantal gemeenten steeds verder uit. Bij het opstellen van de uitbreidingsplannen wordt er door de besturen dier gemeenten en hun adviseurs meer en meer naar ge streefd de winkelvoorzieningen zoveel mogelijk te concentreren. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen te investeren en te beleggen in winkel- projecten van grotere omvang dan in het verleden vaak gebruikelijk was. Vanzelf sprekend gaat ook onze interesse uit naar de stichting c.q. exploitatie van dergelijke centra en verkeren verscheidene plannen dienaangaande in een vergevorderd stadium. Op een verdere uitbreiding van deze activiteit blijft onze aandacht gericht. Nieuwe vormen van financiering en exploitatie van onroerend goed, welke zich in de toekomst steeds meer zullen voordoen, waren reeds van invloed op de richting welke aan de verdere expansie van ons bedrijf werd gegeven. De nauwe band welke met de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V. is ontstaan door de verwerving van de grote meerderheid van onze aandelen door genoemde hypotheekbank zal deze ontwikkeling sterk bevorderen. BEDRIJFSRESULTAAT In 1962 is aan huren ontvangen 4.636.353,45, inclusief de huren van de dochtermaat schappijen nieuwbouw. In het verslagjaar werden door aankoop 30 flatwoningen en 18 garages en door nieuw bouw 48 flatwoningen en 16 garages aan ons bezit toegevoegd. Bestemd voor exploitatie zijn nog 129 flatwoningen en 70 garages in aanbouw, waarvan 40 flatwoningen in de loop van 1963 zullen worden voltooid. Uit bestaand bezit werden 8 panden verkocht. De toename van de huren door het in exploitatie nemen van nieuwgebouwde en aange kochte panden, verminderd met de huren van verkochte panden, bedraagt ongeveer 101.500.terwijl de per 1 september 1962 ingegane wijziging van de Huurwet een verhoging op jaarbasis geeft van 324.000.De huren van de onroerende goederen, inclusief die van de dochtermaatschappijen nieuwbouw, belopen alsdan per ultimo 1962 4.940.000.—.

Jaarverslagen Gemeenschappelijk Eigendom | 1962 | | pagina 10