VERSLAG VAN DE DIRECTIE Hiermede hebben wij de eer U ingevolge het voorgeschrevene in artikel 42 van de statuten het verslag, alsmede de balans, winst- en verliesrekening met de bijbehorende toelichting over het jaar 1961 aan te bieden. ALGEMEEN Het ontwerp van wet tot wijziging van de Huurwet werd in de maand oktober van het verslagjaar bij de Tweede Kamer der Staten Generaal ingediend. Hoewel de door de Regering voorgestelde huurverhogingen volgens haar zienswijze gericht zijn op het bereiken van een economisch huurpeil, menen wij dat in elk geval een snellere ver- wezelijking, dan in de door de Regering gestelde termijn van 4 jaar, uit verscheidene overwegingen zeer gewenst is. In de tweede helft van 1961 werden door de Regering maatregelen genomen tot afremming van de woningbouw in de „vrije" sector. Dit heeft tot gevolg, dat niet voldoende kan worden voorzien in de vraag naar eenvoudige woningen, welke in de voorafgaande periode in toenemende mate, in allerlei variaties overeenkomstig de behoeften der woningzoekenden in de „vrije” sector werden gebouwd, zowel voor verhuur als voor verkoop aan kopers met geringere financiële mogelijkheden. In het belang van de verdere oplossing van het woningtekort is verruiming van het goedkeuringsbeleid van de Regering in de „vrije sector" noodzakelijk. Wederom waren in het verslagjaar gelden onder hypothecair verband in ruime mate verkrijgbaar. Het rentepeil gaf geen schommelingen van betekenis te zien. EXPLOITATIE De huren van de onroerende goederen, inclusief die van de dochter-maatschappijen- nieuwbouw, belopen aan het einde van het jaar in totaal 4.515.500. De toename van de huren door het in exploitatie nemen van nieuw gebouwde en aangekochte panden, verminderd met de huren van verkochte panden, bedraagt 94.000.—. Tengevolge van de uitbreiding van het bezit aan onroerend goed en mede door de stijging van de kostprijs van het onderhoudswerk namen de exploitatiekosten in het verslagjaar aanmerkelijk toe. Ook stegen wederom de op het onroerend goed drukkende zakelijke lasten. Niettegenstaande de toename van de onderhoudskosten blijven wij steeds onze volle aandacht schenken aan de goede instandhouding van onze panden. AAN- EN VERKOOP EN NIEUWBOUW In de loop van het verslagjaar werden uit bestaand bezit verkocht: 6 panden te 's-Gravenhage, 10 panden te Rotterdam en 3 panden te Delft. Van de per 1 januari 1961 in aanbouw zijnde 140 flatwoningen en 146 eengezinswoningen, gedeeltelijk voor eigen rekening en gedeeltelijk in combinatie met derden, zijn de eengezinswoningen allen verkocht. 7

Jaarverslagen Gemeenschappelijk Eigendom | 1961 | | pagina 9