VERSLAG VAN DE DIRECTIE OVER HET Hiermede hebben wij de eer U ingevolge het voorgeschrevene in artikel 42 der sta tuten het verslag alsmede de balans, winst- en verliesrekening met de bijbehorende toelichting over het boekjaar 1958 aan te bieden. ALGEMEEN Het vraagstuk van de huren, hetwelk al sinds tal van jaren om een oplossing vraagt, is nog steeds accuut. Steeds meer stemmen van gezaghebbende zijde dringen aan om dit probleem in het belang van een normale economische ontwikkeling en meer in het bijzonder van de volkshuisvesting tot een oplossing te brengen. In het verslagjaar ontstond op de kapitaalmarkt enige ontspanning. Deze had tot gevolg, dat gelden onder hypothecair verband gemakkelijker te verkrijgen waren en tegen een geleidelijk dalende rente. EXPLOITATIE De huren van onze onroerende goederen, inclusief die der dochter-maatschappijen- nieuwbouw en de te ontvangen Rijksbijdragen, belopen aan het einde van het jaar in totaal 3.582.055,inclusief het op het Grootboek - Woningverbetering te storten bedrag ad 181.168.De toename der huren door het in exploitatie nemen van nieuw gebouwd bezit, verminderd met de huren van verkochte panden, bedraagt 60.000. De onderhoudskosten namen enigszins toe. Door het in exploitatie nemen van nieuw bezit namen ook de op het onroerend goed drukkende lasten toe. NIEUWBOUW. In de loop van het verslagjaar werden afgebouwd 48 herenhuizen te Rijswijk, 12 heren huizen te Delft, 8 herenhuizen en 12 flatwoningen te Rotterdam en 4 herenhuizen te 's-Gravenhage. Van de voor verkoop bestemde huizen kwamen voor 63 herenhuizen de voorlopige koopovereenkomsten tot stand, terwijl 12 flatwoningen en 3 herenhuizen in exploitatie werden genomen. Voorts werd in Rijswijk in het begin van het verslagjaar begonnen met de bouw van een bedrijfsgebouwencomplex gelegen in het Industrieschap ,,De Plaspoelpolder", welk project aan het einde van het jaar nagenoeg was voltooid. 6

Jaarverslagen Gemeenschappelijk Eigendom | 1958 | | pagina 8