De tijd die aan in moeilijkheden verkerende debiteuren moest worden besteed, liep gelukkig terug, maar de problemen stammend uit het einde van de zeventigerjaren zijn helaas nog niet alle opgelost. Hoewel wij de voorkeur geven aan een geleidelijke afbouw boven een geforceerde afwikkeling, moest toch in 308 gevallen (1983: 367) tot veiling worden overgegaan. In 1984 werden 167 panden ingekocht, tegen 224 in 1983. In het verslagjaar kon een aanzienlijk aantal verkooptransacties tot stand worden gebracht. Wat de ontwikkelingsportefeuille betreft: gereed kwamen onder meer een handelscentrum met hotel en kantoor te Nieuwegein, waarvan het hotel en de expositieruimte geheel en het kantoorgedeelte gedeeltelijk zijn verhuurd, een voor de verkoop bestemd service-appartementencomplex te Rotterdam, een kantoor aan de Koninginnegracht te 's-Gravenhage, alsmede een vóórverhuurd kantoorgebouw te Amsterdam. De verhuur van het Wereldhandelscentrum te Amsterdam verloopt voorspoedig. Wij verwachten dat bij de opening in de tweede helft van 1985 70% van de ruimten zal zijn verhuurd. Met onze partner in dit project, het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, bestaat een geschil omtrent de overdracht van een deel van ons belang. Wij hopen dat dit geschil spoedig zal worden opgelost. Samen met de Bredero-groep werd een vennootschap opgericht, waaraan een aantal exploitatieobjecten werd overgedragen. Ook voor 1985 blijft het beleid erop gericht de omvang van de eigen vastgoedbelangen terug te brengen. Voorts zal ook aandacht worden besteed aan de ontwikkeling van kleinschalige projecten voor de verkoop en het steunen van de activiteiten van het financieringsbedrijf. In verband met één en ander is onze organisatie in formatie en omvang aangepast aan de kleinere portefeuille. Onze financieringsactiviteiten in het buitenland ontwikkelden zich naar wens. Dat er aan het einde van het boekjaar aan in het buitenland verstrekte leningen en garanties een lager bedrag uitstond dan eind 1983 (1984: 519 mln; 1983: 672 mln) vindt zijn verklaring in de aflossing van enkele grote posten. In de U.S.A. heeft de grote belangstelling die institutionele beleggers en syndicators voor met name commercieel onroerend goed in het New York-gebied aan de dag legden, prijsverhogend gewerkt. Hiervan werd geprofiteerd door enkele voor de verkoop bestemde gebouwen, waarin FGH een belang had, van de hand te doen. In onze amerikaanse financieringsportefeuille komt de nadruk steeds meer te liggen op derden-financieringen. De financieringsportefeuille in Engeland is in het verslagjaar verdubbeld. De aantrekkende markt voor commercieel onroerend goed, alsmede de via onze deelneming in New England Properties plc verworven kennis van FGH Vastgoed P< Internationale activiteiten Kl (3 18

Annual Reports FGH Bank | 1984 | | pagina 20