Preadvies van de raad van commissarissen V AAN ONZE AANDEELHOUDERS De raad van commissarissen heeft kennisgenomen van het verslag van de directie en de jaarrekening over het jaar 2000 en heeft hier overeenkomstig de statuten mee ingestemd. In deze jaarrekening zijn de geconsolideerde jaarcijfers en de vennootschappelijke balans en winst-en-verliesrekening opgenomen. De raad heeft kennisgenomen van de door KPMG Accountants N.V. afgegeven goedkeurende verklaring. Wij adviseren u de jaarrekening conform de in dit jaarverslag gepresenteerde stukken vast te stellen. De raad van commissarissen is in het boekjaar 2000 viermaal bijeen geweest. Daarnaast hebben de commissarissen zich in besprekingen en op basis van schriftelijke rapporten op de hoogte gesteld van het bedrijfsbeleid en de ontwikkelingen binnen FGH Bank N.V. Onderwerpen van grondige bespreking waren de verstrekking van majeure kredieten, het risicobeleid, de ontwikkelingen op de geld- en kapitaal markt en personele aangelegenheden. Ook zaken op het gebied van informatievoorziening, waaronder de invoering van de euro en een treasurysysteem, zijn uitvoerig aan de orde geweest. De in 1999 ingezette beweging naar een nog efficiëntere bedrijfsvoering en de formulering en uitvoering van een aantal ondernemingsbreed gedragen strategische keuzes, die de volledige instemming van de raad hebben, is in een afrondende fase. De ingeslagen weg, waarbij markt- georiënteerdheid en klantgerichtheid voorop staan, maakt dat FGH Bank N.V. zich als Vastgoedbank ook in het nieuwe millennium kan meten met de besten. In het verslagjaar bleef de samenstelling van de raad van commissarissen ongewijzigd. Zoals reeds aangegeven in het preadvies in het jaarverslag over 1999, is de samenstelling van de directie per 1 januari 2000 gewijzigd. In de algemene vergadering van aandeelhouders van 17 december 1999 is mevrouw M.M.A. Better benoemd tot statutair directeur. Per 1 augustus 2000 is de heer G.S. Klein wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd uit de directie van FGH Bank N.V. teruggetreden. Graag danken wij hem voor de grote inzet en toewijding die hij vele jaren heeft getoond voor de organisatie van de Bayerische Vereinshank in Duitsland en FGH Bank in Nederland. Het is mede aan hem te danken dat FGH Bank N.V. en de Hypo- und Vereinsbank AG kunnen bogen op een goede samenwerking en dat FGH Bank N.V. thans deel uitmaakt van de Europese Vastgoedbank. De ontwikkeling van balans, vermogen en jaarresultaat geven opnieuw alle reden tot tevredenheid over de huidige positie van FGH Bank N.V. en zijn daarmee reden voor een goed gefundeerd vertrouwen in de toekomst. De signalen van een enigszins temperende economie zijn voor ons wel een aanleiding extra aandacht te geven aan de met vastgoed- financiering samenhangende risico's. Graag spreken wij op deze plaats onze grote waardering uit voor het in het afgelopen boekjaar behaalde resultaat en de grote inzet waarmee dat door directie en medewerkers is gerealiseerd. Utrecht, 22 februari 2001 De raad van commissarissen Dr. E. Eisele, voorzitter Mr. dis. L.C. Brinkman Dr. C. Nolting Drs. J.B.M. Stieppel ES

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 2000 | | pagina 8