mr. C.G.J. Rutten, beschikt de bank nu over een landelijk dekkend kantorennet van 10 vestigingen. Kantoor Breda is gevestigd in een historisch pand aan Haven 9 en staat onder leiding van drs. G.M. Brenninkmeijer. Kantoor Den Haag is eind oktober verhuisd naar een fraai nieuw onderkomen aan de Nieuwe Uitleg 15. De heer A. Funke is daarbij benoemd als kantoordirecteur in de vacature die was ontstaan door het vertrek van de heer W. Lagaay. Een nadrukkelijke aanwezigheid in de belangrijke nationale vastgoedregio's vloeit direct voort uit onze keuze voor relatiemanagement: dicht op de belangrijkste markten opereren, met een persoonlijke aanpak, waarin direct contact met de ondernemers centraal staat. Met kantoren in Utrecht, Amsterdam, Arnhem, Breda, Eindhoven, Enschede, Groningen, Den Haag, Maastricht en Rotterdam, beschikt onze bank over een landelijk dekkend kantorennet. Mochten de lokale markt ontwikkelingen dit rechtvaardigen, dan sluiten wij een verdere uitbreiding echter niet uit. FGH VASTGOED EXPERTISE In ons vorige directieverslag meldden wij de oprichting van 'FGH Expertise B.V.' per 1 januari 1999. Zoals verwacht, blijkt er voor advisering op grond van de binnen de bank opgebouwde vastgoedkennis en -ervaring een veelbelovende markt te bestaan. De bundeling van expertise waardoor, naast waarderingsaspecten, zowel fiscale, juridische, bouwtechnische en marktkennis via één loket aan bestaande en nieuwe doelgroepen kan worden aangeboden, voorziet duidelijk in een behoefte. Ook vanuit de Duitse en de Engelse markt blijkt de nodige belangstelling voor het dienstenpakket van deze dochter te bestaan. Dit snelle succes heeft ons doen besluiten de organisatie een 'doorstart' te laten maken. Hiertoe zijn de nodige middelen en menskracht vrijgemaakt. Aan ing. G.H.M. Nibbering ARICS, tot voor kort directeur Vastgoedwaardering bij FGH Bank, is gevraagd de leiding op zich te nemen. Met ingang van 1 februari 2000 is de bezetting uitgebreid en opereert 'FGH Vastgoed Expertise' vanuit Amsterdam aan de Koningslaan 33. Voor de toevoeging 'vastgoed' in de naam is gekozen om iedere verwarring over het competentieveld van deze activiteit weg te nemen. FGH Vastgoed Expertise is in zeer korte tijd uitgegroeid tot een succesvolle adviestak. Wij zijn ervan overtuigd dat deze dochter ook in de komende jaren een belangrijke bijdrage zal blijven leveren aan zowel het resultaat als het complete dienstenpakket van de vastgoedbank. HYPOVEREINSBANK De samenwerking met onze moederorganisatie de Bayerische Hypo- und Vereinsbank is verder geïntensiveerd en werpt op steeds meer plaatsen in de organisatie zijn vruchten af. Het deel uitmaken van een kapitaalkrachtige en slagvaardige organisatie, met de uitgesproken ambitie uit te groeien tot dé Europese vastgoedbank, is voor FGH Bank een stimulans gebleken. Het afgelopen boekjaar heeft de vergrote armslag geleid tot tal van activiteiten, gericht op de verbreding en verdere versterking van de positie in de markt. MARKT EN MARKTONDERZOEK FGH Bank heeft al bijna 110 jaar de Nederlandse vastgoedmarkt als werkterrein. Kennis van de markt op locatieniveau is door de jaren heen onmisbaar gebleken voor een adequate beoordeling van kredietaanvragen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat wij het vergaren en vastleggen van marktgegevens tot onze kernactiviteiten rekenen. Zo beschikken wij over een database waarin vele duizenden nauwgezet opgetekende transacties zijn vastgelegd. In perspectief geplaatst en aangevuld door de inzichten van vooral onze taxateurs, levert dat een gedegen inzicht in historische en actuele marktontwikkelingen op. Een tastbaar en - naar uit onderzoek blijkt - zeer goed gewaardeerd bewijs van deze kennis leveren wij jaarlijks in ons Vastgoedbericht. Daarnaast zijn wij enige jaren geleden begonnen om onze inzichten op lokaal en regionaal niveau gebundeld in de vorm van regionale rapportages uit te geven. Zo is het afgelopen jaar een uitstekend ontvangen onderzoek naar de marktontwikkelingen in de provincie Gelderland gepubliceerd. Hieronder geven wij graag een korte schets van een aantal opvallende trends en ontwikkelingen in onze belangrijkste deelmarkten. Voor een gedetailleerd overzicht van de markt verwijzen wij u graag naar ons Vastgoedbericht 2000. KANTOREN De kantorenmarkt is en blijft ons inziens ook dit jaar sterk in ontwikkeling. De druk houdt aan doordat de vraag naar zowel verplaatsing als uitbreiding groot blijft en het

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1999 | | pagina 10