Directieverslag Voor directie en medewerkers van de vastgoedbank stond het afgelopen boekjaar bovenal in het teken van de, in het vorige verslag reeds aangekondigde, verkoop van het belang in FGH Bank N.V. door AEGON N.V aan Bayerische Vereinsbank AG. Deze werd op 31 maart 1998 gerealiseerd. De nieuwe moeder is per 1 september 1998 gefuseerd met de Bayerische Hypotheken- und Wechselbank AG, een in oriëntatie en grootte gelijkwaardige Duitse branchegenoot, en omgedoopt tot Bayerische Hypo- und Vereinsbank AG. Het deel uitmaken van een kapitaalkrachtige en slagvaardige organisatie, met de uitgesproken ambitie uit te groeien tot dé Europese vastgoedbank, is voor FGH Bank N.V. een stimulans gebleken. Het afgelopen boekjaar heeft de vergrote armslag geleid tot tal van activiteiten, gericht op de verbetering van de positie in de markt en het toekomstig rendement. De in 1996 ingezette beweging naar een verhoogde zichtbaarheid en een doelgerichter optreden in de markt heeft zich ook het afgelopen jaar voortgezet. De kansrijke marktsituatie, gekoppeld aan een zelfbewustere marktbenadering heeft in het commerciële vlak duidelijk gevolgen gehad. De krediet verstrekking is met 25% toegenomen, tot een in de geschiedenis van onze bank ongekende 'nieuwe' productie van 2,5 miljard. In totaal werd voor ruim 2,4 miljard aan nieuwe leningen gesloten, tegen 1,8 miljard in 1997. Aangezien de aflossingen beperkt bleven tot 1,2 miljard (1997: 1,1 miljard), nam de portefeuille per 31 december 1998 met ruim 20% toe tot 7,5 miljard. Hiermee werd onze doelstelling voor 1998 ruim schoots gerealiseerd. Het netto resultaat komt dit jaar conform de eerder uitgesproken verwachting uit op 67,8 miljoen. UITBREIDING KANTORENNET In het verslagjaar zijn in de stad Groningen en in Enschede nieuwe regiokantoren in gebruik genomen. Het is verheugend te constateren dat oude en nieuwe relaties de gang naar beide kantoren inmiddels hebben gevonden. Zowel het noorden als het oosten van het land werden tot dusver bediend vanuit regiokantoor Arnhem. De markt ontwikkelingen en -vooruitzichten van beide regio's zijn echter zodanig dat een eigen vestiging meer dan gerechtvaardigd is. Een nadrukkelijke aanwezigheid in de belangrijke nationale vastgoedregio's vloeit direct voort uit onze keuze voor relatiemanagement: dicht op de markt opereren, met een persoonlijke aanpak, waarin direct contact met de ondernemers centraal staat. Met kantoren in Utrecht, Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Enschede, Groningen, Den Haag, Rotterdam en Maastricht, kan onze bank de belangrijkste nationale vastgoedregio's vanuit eigen vestigingen bedienen. Gezien de aanhoudende concurrentie op de verschillende markten en het toenemend belang van snelheid, zichtbaarheid en lokale kennis, blijven wij ook in 1999 werken aan de versterking van ons kantorennet. Zo heeft de verhuizing van kantoor Den Haag naar een geschiktere locatie onlangs plaatsgevonden en staat de ingebruikneming van een kantoor in Breda voor maart van dit jaar op het programma. Verdere uitbreiding van het kantorennet wordt onderzocht. MARKTONnFR7QPKEN FGH Bank beweegt zich al ruim 108 jaar op de Nederlandse vastgoedmarkt. Kennis van de markt op locatieniveau is door de jaren heen onmisbaar gebleken voor een adequate beoordeling van krediet aanvragen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat wij het vergaren en vastleggen van marktgegevens tot onze kernactiviteiten rekenen. Zo beschikken wij over een database waarin vele duizenden nauwgezet opgetekende transacties zijn vastgelegd. In perspectief geplaatst en aangevuld door de inzichten van met name onze taxateurs, levert dat een gedegen inzicht in historische en actuele marktontwikkelingen op. Een tastbaar bewijs van deze kennis leveren wij jaarlijks in ons Vastgoedbericht. Daarnaast hebben wij in 1997 besloten om onze inzichten op lokaal en regionaal niveau te bundelen en in de vorm van regionale marktschetsen uit te geven. Ook vorig jaar zijn in dit kader weer de nodige markt onderzoeken gepubliceerd. Zo werd de feestelijke ingebruikneming van kantoor Groningen opgeluisterd met het uitbrengen van een onderzoek naar de actuele marktsituatie in de drie noordelijke provincies, onder de titel: ‘Commercieel vastgoed. Het Noorden zet de deuren open!’ Het op initiatief van onze bank opstarten van de Vastgoedsociëteit Breda was aanleiding voor het uit brengen van ‘Commercieel vastgoed. Noord-Brabant in de versnelling!’, een onderzoek naar de Brabantse markt, waar onze bank al vele jaren

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1998 | | pagina 9