Onroerende zaken niet voor eigen gebruik r Onroerende zaken bestemd voor de verkoop worden gewaardeerd tegen de kosten van aankoop of stichting, verminderd met afschrijvingen of, indien lager, tegen de opbrengst- waarde. r Onroerende zaken bestemd voor duurzame belegging worden gewaardeerd tegen opbrengstwaarde. r Ontwikkelingsprojecten worden gewaardeerd tegen vervaardigingsprijs of lagere opbrengstwaarde. Inventarissen De inventarissen worden gewaardeerd tegen de aanschaffingsprijs minus de afschrijvingen; de afschrijving geschiedt lineair op basis van de geschatte economische gebruiksduur. De latenties, ontstaan als gevolg van afwijkende fiscale waardering van activa en passiva, worden berekend op basis van de contante waarde per balansdatum. De per saldo actieve latenties zijn opgenomen onder 'Overlopende activa'. De verschuldigde vennootschaps belasting wordt opgenomen onder 'Overige schulden'. Activa en passiva in vreemde valuta worden omgerekend tegen de koersen ultimo boekjaar. Posten uit de winst- en verliesrekening in vreemde valuta worden omgerekend tegen een gewogen gemiddelde koers over het boekjaar. De omrekenings verschillen, voortvloeiende uit het I III« hanteren van zowel koersen ultimo boekjaar als gewogen gemiddelde koersen, worden in het eigen vermogen verwerkt onder het hoofd 'Overige reserves'. Valutaresultaten als gevolg van afdekkingsverschillen van buitenlandse deelnemingen worden, met inbegrip van de hiermee verband houdende resultaten op afdekkings- transacties, en rekening houdend met de fiscale effecten, in het eigen vermogen verantwoord onder het hoofd 'Overige reserves'. Alle overige valutakoersverschillen worden in het resultaat verantwoord. Bij de berekening van de belasting druk wordt uitgegaan van het in de winst- en verliesrekening verantwoorde 'Bedrijfsresultaat voor belastingen' rekening houdend met fiscaal niet, dan wel beperkt aftrekbare bedragen. Onder de voorafgaande paragrafen is ten aanzien van een aantal resultatenposten vermeld hoe deze in de jaarrekening worden verwerkt. Baten en lasten worden in het algemeen verantwoord in het jaar waarop ze betrekking hebben. De rentebaten, waaronder begrepen de resultaten uit rente-instrumenten en de kredietprovisies, worden verwerkt in het boekjaar waarop zij betrekking hebben, tenzij zij oninbaar worden geacht. Eenmalige baten en lasten, voortvloeiend uit de actieve en passieve financiering, worden in het algemeen verantwoord in de winst en verliesrekening van het jaar waarin de gelden worden uitgezet respectievelijk opgenomen. De overige provisies worden in het algemeen verantwoord in het jaar van ontvangst. De kosten worden toegerekend aan het boekjaar waarop zij betrekking hebben.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1998 | | pagina 20