De aansluiting bij Bayerische Hypo- und Vereinsbank AG heeft een extra inzet gevraagd van alle medewerkers. Ook de invoering van de euro en het tot in detail testen van onze systemen op hun 'millenniumbestendigheid' heeft het afgelopen jaar de nodige aandacht gevraagd. Vooruitlopend op de grootscheepse stroomlijning van de afhandeling van leningaanvragen, die begin januari 1999 effectief is geworden, zijn wij eind 1998 van start gegaan met een op maat gesneden opleidingsprogramma. Hierbij is niet alleen aandacht besteed aan kennis, capaciteiten en vaardigheden, maar ook aan attitudes en persoonlijkheidskenmerken. Bovenal geldt voor ons het uitgangspunt dat iedere medewerker zich zo prettig mogelijk dient te voelen in de organisatie. Ondanks de hoge werkdruk, zijn wij er ook in 1998 weer in geslaagd onze doel stellingen te realiseren; en meer dan dat. Dit was alleen mogelijk dankzij de grote inzet van alle medewerkers en de zeer constructieve dialoog met de Ondernemingsraad. Wij hebben respect voor de verrichte prestaties en spreken daarvoor onze dank en waardering uit. VOORUITZICHTFM In vorenstaande komt reeds tot uiting, dat de overname door HypoVereinsbank voor onze organisatie een stimulans is geweest om zowel intern als in de markt een aantal positieve ontwikkelingen versneld in gang te zetten. Voortvloeiend daaruit, zal 1999 in het teken staan van de versterking en verdere invulling van onze positie als de vastgoedbank en het vergroten van de commerciële slagkracht. Zo is in januari van dit jaar de frontoffice begonnen met de invoering van een nieuw, efficiënter primair proces, dat de gemiddelde doorlooptijd van kredietaanvragen spectaculair zal verminderen. Ook zal verdere uitvoering worden gegeven aan de plannen om de activiteiten op het gebied van advisering in de markt van commercieel onroerend goed te laten groeien. Na de succesvolle omschakeling op de euro zijn de voorbereidingen tot een soepele overgang naar de nieuwe eeuw in volle gang. Gezien de ontwikkelingen tot op heden hebben wij alle vertrouwen in een succesvolle afronding. De grote uitdaging voor dit jaar ligt erin het commercieel succes van 1998 tenminste te evenaren. Gezien de aanhoudend gunstige markt omstandigheden, verwachten wij dat het resultaat uit het kembedrijf in Nederland enige stijging zal vertonen. Met name ten aanzien van het rendement op het eigen vermogen is het van belang minder afhankelijk te zijn van de omstandigheden op de financierings- markt en nieuwe doelgroepen aan ons te binden. Dit jaar zetten wij dan ook in op een verdere versterking van de 'fee business' capaciteiten. Via FGH Expertise zal de gebundelde kennis van FGH Bank N.V. gericht aan de markt worden aangeboden. Daarnaast zullen de bestaande activiteiten op het gebied van asset management en structured finance verder worden uitgebouwd. De verruiming van de mogelijkheden onder de nieuwe moeder, de aanhoudend gunstige markt en de in beweging gezette organisatie ontwikkelingen geven ons het vertrouwen dat het jaar 1999 minimaal een vergelijkbaar netto resultaat zal laten zien. Utrecht, 12 februari 1999 De directie H. Copier MBA P.C. Keur G.S. Klein

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1998 | | pagina 12