Toelichting Algemeen Grondslagen voor consolidatie Grondslagen voor de waardering en resultatenbepaling FGH BANK N.V. is een groepsmaatschappij van AEGON N.V., gevestigd te 's-Gravenhage. De jaarrekening is opgesteld in overeenstemming met de bepalingen van Titel 9, BW2; het besluit Jaarrekening Banken; het Besluit modellen Jaarrekening, alsmede de aanbevelingen van De Nederlandsche Bank N.V. De jaarrekening van de vennootschap maakt onderdeel uit van de gepubliceerde jaarrekening van AEGON N.V., te 's-Gravenhage. Een exemplaar van deze jaarrekening is aldaar verkrijgbaar. Alle bedragen luiden in duizenden guldens, tenzij anders is vermeld. Op 1 november 1996 verwierf de dochtermaatschappij Nederlandse Hypotheekbank N.V., het 50% aandeel in de vennootschap onder firma Bank voor Hypothecaire Financiering te Eindhoven. De activiteiten van deze vennootschap hebben voornamelijk betrekking op het verstrekken van geldleningen en kredieten met hypothecaire of andere zekerheid en alle bankzaken, welke hiermee verband houden. Het andere 50% aandeel in deze vennootschap onder firma was reeds in het bezit van FGH BANK N.V. Vanaf 1 november 1996 zijn de resultaten van deze vennootschap onder firma dan ook volledig in de consolidatie betrokken. De groepsjaarrekening omvat de cijfers van FGH BANK N.V. en haar dochter- en groepsmaatschappijen met uitzondering van maatschappijen wier gezamenlijke betekenis te verwaarlozen is op het geheel of welke slechts worden gehouden om te vervreemden. Voor als joint-ventures aan te merken deelnemingen wordt, indien de joint-venture een financiële instelling betreft, proportionele consolidatie toegepast. Andere joint-ventures worden als deelneming in de groeps- jaarrekening verwerkt. Het resultaat van niet- geconsolideerde deelnemingen is onder 'Opbrengsten uit effecten en deelnemingen' opgenomen. Activa en passiva De activa en passiva worden gewaardeerd tegen de nominale waarde, tenzij hierna een andere grondslag wordt vermeld. Op de activa zijn de noodzakelijk geachte waarde verminderingen aangebracht. Deze waardeverminderingen worden in het algemeen per post bepaald. Toevoegingen aan en ongedaanmakingen van waardeverminderingen van de post 'Kredieten' zijn verantwoord onder 'Waardeveranderingen van vorderingen' in de winst- en verliesrekening. Deelnemingen De deelnemingen worden gewaardeerd tegen de intrinsieke waarde op basis van de waarderings grondslagen zoals deze bij FGH BANK N.V. worden toegepast. Belangen in niet-geconsolideerde deelnemingen van meer dan 20% worden gewaardeerd op netto vermogenswaarde. Wijzigingen in de intrinsieke waarde voor zover deze betrekking hebben op behaalde resultaten, worden tezamen met de resultaten bij verkoop van deelnemingen, verantwoord in de post 'Opbrengsten uit effecten en deelnemingen'. Onroerende zaken en bedrijfsmiddelen Onroerende zaken voor eigen gebruik: De kantoorgebouwen in eigen gebruik worden gewaardeerd tegen vervangingswaarde. De opstallen worden afgeschreven op basis van de vervangingswaarde rekening houdend met de geschatte economische levensduur en de restwaarde. De verandering in de waarde, die het gevolg is van deze waarderingsgrondslag, wordt ten gunste respectievelijk ten laste van een herwaarderingsreserve gebracht, rekening houdend met belastinglatenties. Onroerende zaken niet voor eigen gebruik: - Onroerende zaken bestemd voor de verkoop worden gewaardeerd tegen de kosten van aankoop of stichting, verminderd met afschrijvingen of, indien lager, tegen de opbrengstwaarde. - Onroerende zaken bestemd voor duurzame belegging worden gewaardeerd tegen opbrengstwaarde. - Ontwikkelingsprojecten worden gewaardeerd tegen vervaardigingsprijs of lagere opbrengstwaarde. Inventarissen: De inventarissen worden gewaardeerd tegen de aanschaffingsprijs minus de afschrijvingen; de afschrijving geschiedt lineair op basis van de geschatte economische gebruiksduur.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1996 | | pagina 16