Utrecht, 7 maart 1997 DIRECTIEVERSLAG In de rentebaten is een bedrag van 21,3 miljoen (1995: 21,6 miljoen) eenmalige baten uit kredietverlening opgenomen, welke zijn terug te voeren op afsluitcommissies en vergoedingen voor vervroegde aflossing. De bedrijfslasten daalden van 50,6 naar 41,3 miljoen door een wat kleiner personeelsbestand en een lagere dotatie aan voorzieningen. De kredietportefeuille onder beheer bedroeg eind 1996 6,7 miljard (1995: 6,5 miljard), waarvan 188 miljoen voor rekening en risico van derden. In december 1996 heeft de rechtbank inzake de procedure -aangespannen door het Ministerie van Financiën terzake vermeend onrechtmatig handelen- in een tussenvonnis bepaald dat het Ministerie nader bewijs moet aandragen. Wij zien de uitkomst van de procedure onveranderd met vertrouwen tegemoet. Treasury In totaal werd in het verslagjaar ruim 445 miljoen aan middelen met een looptijd langer dan één jaar aangetrokken ten behoeve van nieuwe leningen en herfinanciering. Wegens de afbouw van onze buitenlandse activiteiten zal in de naaste toekomst de overige kredietverlening aan buitenlandse groepsmaatschappijen verder afnemen. In dat kader bezinnen wij ons op de rol van het financieringsbedrijf FGH Finance N.V. op Curasao. Organisatie en personeel De heer W.A.J.M van der Heijden heeft moeten besluiten niet terug te keren als directievoorzitter van FGH BANK N.V. De functie van gedelegeerd commissaris, die hij sedert maart 1995 bekleedde, heeft hij neergelegd. De Directie zal zijn bijdrage node missen. Vooral zijn specifieke know-how van de vastgoedmarkt was van groot belang. Zoals gemeld, is het personeelsbestand licht gedaald. De organisatiestructuur is niet gewijzigd. De directie is de medewerkers bijzonder erkentelijk voor him inzet. Deze waardering geldt tevens voor de ondernemingsraad, die op opbouwende wijze heeft bijgedragen aan de uitvoering van het beleid. Toekomst Onze expertise op het gebied van vastgoedfinanciering gecombineerd met onze traditionele positie in de vastgoedmarkt, maakt dat wij sterk staan in de wereld van financiering en in de wereld van commercieel vastgoed. Die combinatie geeft FGH BANK N.V. een bij zondere positie en maakt haar tot dé vastgoedbank. In 1997 zullen wijde contacten met de professionele markt in de regio versterken, door onder andere het opzetten van commerciële steunpunten in Rotterdam, Maastricht en Groningen. Ook zal het leveren van maatwerk door het toepassen van eigentijdse instrumenten verder worden verbeterd. Aan institutionele beleggers zullen voor het eerst nieuwe fundingproducten worden aangeboden. Wij verwachten dit jaar een lichte groei van onze portefeuille met een aantrekkelijk rendement bij, op grond van onze deskundigheid, beheersbare risico's. Ons personeelsbestand zal verder licht afnemen en het investeringsniveau zal niet sterk afwijken. Het resultaat zal, onder voorbehoud van bijzondere omstandigheden, van eenzelfde orde van grootte zijn als in het afgelopen jaar. Drs. J.B.M. Streppel Ir. R.J. Kahlmann

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1996 | | pagina 10