Toelichting Algemeen Grondslagen voor consolidatie Grondslagen voor de waardering en resultatenbepaling FGH BANK N.V. is een groepsmaatschappij van AEGON N.V., gevestigd te 's-Gravenhage. De jaarrekening is opgesteld in overeenstemming met de bepalingen van titel 9, Boek 2 BW; het besluit Jaarrekening Banken; het Besluit modellen Jaarrekening, alsmede de aanbevelingen van De Nederlandsche Bank N.V. De jaarrekening van de vennootschap maakt onderdeel uit van de gepubliceerde jaarrekening van AEGON N.V., te 's-Gravenhage. Een exemplaar van deze jaarrekening is aldaar verkrijgbaar. Alle bedragen luiden in duizenden guldens, tenzij anders is vermeld. Krachtens besluit van de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders, gehouden te Utrecht op 31 augustus 1995, zijn de statuten van de vennootschap gewijzigd en geheel opnieuw vastgesteld. De statutenwijziging behelst: de wijziging van de statutaire zetel van de vennootschap van Amsterdam in Utrecht; de intrekking van alle geplaatste preferente aandelen A ten bedrage van 135 miljoen; de afkoop van de bestaande winstrechten door AEGON N.V. en dientengevolge wijziging van de winst- verdelingsregeling. De bij de wet vereiste verklaring van geen bezwaar voor deze statutenwijziging werd verkregen bij beschikking van 3 november 1995, onder nummer N.V. 3602. De statutenwijziging is geëffectueerd op 29 december 1995. De onder het regime van artikel 33 van de oude statuten opgebouwde winstrechten ad 415 miljoen zijn per 1 juli 1995 uitgekeerd. Conform artikel VI, lid 1 van de 'Wet van 17 maart 1993, houdende bepalingen voor de jaarrekening van banken' heeft tot en met 1994 op de post 'Kredieten' een extra afwaardering plaatsgevonden. Per 1 januari 1995 is de extra afwaardering overgebracht naar het eigen vermogen teneinde het inzicht in de vermogenspositie te verbeteren. Uit hoofde van deze mutatie nemen zowel de post 'Kredieten' als het 'Eigen vermogen' toe met een bedrag van 133 miljoen. Het effect van deze handelswijze op het resultaat over 1995 is van te verwaarlozen betekenis. De ter vergelijking opgenomen bedragen met betrekking tot het vorige boekjaar zijn niet aangepast. De groepsjaarrekening omvat de cijfers van FGH BANK N.V. en haar dochter- en groepsmaatschappijen met uitzondering van maatschappijen wier gezamenlijke betekenis te verwaarlozen is op het geheel of welke slechts worden gehouden om te vervreemden. Voor als joint ventures aan te merken deelnemingen wordt, indien de joint venture een financiële instelling betreft, proportionele consolidatie toegepast. Andere joint ventures worden als deelneming in de groeps jaarrekening verwerkt. Het resultaat van niet geconsolideerde deelnemingen is onder 'Opbrengsten uit effecten en deelnemingen' opgenomen. Activa en passiva De activa en passiva worden gewaardeerd tegen de nominale waarde, tenzij hierna een andere grondslag wordt vermeld. Op de activa zijn de noodzakelijk geachte waarde verminderingen aangebracht. Deze waardeverminderingen worden in het algemeen per post bepaald. Toevoegingen aan en ongedaanmakingen van waardeverminderingen van de post 'Kredieten' zijn verantwoord onder 'Waardeveranderingen van vorderingen' in de winst- en verliesrekening. Deelnemingen De deelnemingen worden gewaardeerd tegen de intrinsieke waarde op basis van de waarderings grondslagen zoals bij FGH BANK N.V. worden toegepast. Belangen in niet-geconsolideerde deelnemingen van meer dan 20% worden gewaardeerd op netto vermogenswaarde. Wijzigingen in de intrinsieke waarde voorzover deze betrekking hebben op behaalde resultaten, worden tezamen met de resultaten bij verkoop van deelnemingen, verantwoord in de post 'Opbrengsten uit effecten en deelnemingen'. Onroerende zaken en bedrijfsmiddelen Onroerende zaken voor eigen gebruik: De kantoorgebouwen in eigen gebruik worden gewaardeerd tegen vervangingswaarde. De opstallen worden afgeschreven op basis van de vervangingswaarde rekening houdend met de geschatte economische levensduur en de restwaarde. De verandering in de waarde, die het gevolg is van deze waarderingsgrondslag, wordt ten gunste respectievelijk

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1995 | | pagina 16