Activa en passiva in vreemde valuta worden omgerekend tegen de koersen ultimo boekjaar. Posten uit de winst- en verliesrekening in vreemde valuta worden omgerekend tegen een gewogen gemiddelde koers over het boekjaar. De omrekeningsverschillen, voortvloeiende uit het hanteren van zowel koersen ultimo boekjaar als gewogen gemiddelde koersen, worden in het eigen vermogen verwerkt onder het hoofd “Reserve koersverschillen”. Valutaresultaten als gevolg van onderdekking ten opzichte van het norm eigen vermogen eigen vermogen noodzakelijk voor de instandhouding van de normale bedrijfsaktiviteiten) van buitenlandse deelnemingen worden in het eigen vermogen verantwoord onder het hoofd “Reserve koersverschillen”. Overige valuta- verschillen worden in het resultaat verantwoord. I Een lijst met namen en zetels van deelnemin gen is gedeponeerd bij het Handelsregister te Amsterdam. I De vennootschappelijke winst- en verlies rekening van de Friesch-Groningsche Hypotheek bank N.V. is opgesteld onder toepassing van artikel 402 Boek 2 B.W. Titel 9. 23 TOELICHTING M De verschuldigde vennootschapsbelasting alsmede de voorziening voor latente belasting verplichtingen zijn opgenomen onder “Crediteuren”. De latente verplichtingen ontstaan als gevolg van afwijkende fiscale waardering van activa en passiva en worden berekend op basis van de contante waarde per balansdatum. i Baten en lasten worden in het algemeen verantwoord in het j aar waarop ze betrekking hebben. Eenmalige baten en lasten, verbonden aan de actieve en passieve financiering, worden in het algemeen verantwoord in de winst- en verlies rekening van het jaar waarin de gelden worden uitgezet resp. opgenomen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1990 | | pagina 25