Het bruto resultaat over 1990 kwam met 104,2 mln. ruim uit boven de 87,3 mln. over 1989. De verbetering kwam geheel voor rekening van het Nederlandse bedrijf. Door de tegenvallende uit komst van het Amerikaanse bedrijf bleef het bruto resultaat achter bij onze eerdere verwachtingen. i Het netto resultaat lag met 67,3 mln. ruim onder het resultaat van 1989 dat 77,1 mln. bedroeg. De teruggang is het gevolg van de belas- tinglast. In de voorgaande jaren was de belasting druk vrijwel afwezig omdat in Nederland gecom penseerd kon worden met fiscale verhezen uit het verleden. De ruimte voor compensatie was eind 1989 verbruikt. B Zowel de rentebaten als de rentelasten lagen op een hoger niveau dan in 1989. Het saldo week met ruim/98 mln. weinig af van het saldo in 1989. De provisies en eenmalige interestbaten namen in de verslagperiode toe met 0,9 mln. tot 20,5 mln. In Nederland en de Verenigde Staten steeg de post afsluitprovisie, maar de vergoeding voor vervroegde aflossing daalde licht. Samenhan gend met de toename van het aantal bouw- en pro jectfinancieringen nam de financieringspremie toe. Andere baten en lasten gaven per saldo een aanmerkelijk hogere en positieve uitkomst te zien dan in 1989. Dit was het gevolg van onder meer verkoopresultaat op deelnemingen en vrijval van niet langer benodigde voorzieningen. De geconsolideerde hypotheekportefeuille bedroeg per eind 1990/5,2 miljard (1989: 4,8 miljard). Deze groei kwam tot stand in zowel het Nederlandse als het Amerikaanse bedrijf. B Mede dankzij de winstinhouding kon de vermogenspositie verder versterkt worden: het eigen vermogen bedroeg aan het eind van het ver slagjaar/542,8 mln. tegen 498,8 mln. eind 1989. mm TOEKOMST Ons beleid is gericht op een verdere groei van de kredietportefeuille en andere vastgoed gebeerde activiteiten. Er wordt onverminderd gewerkt aan verdere verbetering en uitbreiding van de banden met en de dienstverlening aan cliënten en relaties, onder meer door produktaanpassing, produkt- vemieuwing en uitbreiding van het assortiment. Tevens is FGH BANK actief op zoek naar nieuwe marktsegmenten waar belangstelling bestaat voor haar gespecialiseerde dienstverlening. Van de verbreding van onze dienstverlening koes teren wij goede verwachtingen. VERSLAG VAN DE DIRECTIE B FINANCIËLE UITKOMSTEN H Gezien de ontwikkelingen in de Amerikaanse markt, werd de toevoeging aan de voorziening voor algemene risico’s (VAR) op het niveau van 1989 10 mln.) gehandhaafd. B Het resultaat van niet geconsolideerde deel nemingen daalde van 7,5 mln. tot 4,0 mln., voornamelijk doordat de resultaten van de voor malige dochtermaatschappij Van Haften Co N.V, niet meer in dit resultaat begrepen zijn.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1990 | | pagina 16