Onroerend goed in exploitatie wordt Valutaresultaten als gevolg van onder- en overdekking gewaardeerd tegen de kosten van aankoop of stichting ten opzichte van het norm eigen vermogen eigen ver verminderd met afschrijvingen, doch niet hoger dan de mogen noodzakelijk voor de instandhouding van de marktwaarde. Als verkoopresultaat van het onroerend normale bedrijfsactiviteiten) van buitenlandse deel goed in exploitatie wordt verantwoord het verschil tussen nemingen worden in het eigen vermogen verantwoord opbrengst en boekwaarde. onder het hoofd Reserve koersverschillen. Overige De kantoorgebouwen in eigen gebruik valutaverschillen worden in het resultaat verantwoord. worden gewaardeerd tegen actuele waarde. Afgeschreven Baten en lasten worden in het algemeen wordt op onroerend goed in exploitatie, en kantoorge verantwoord in het jaar waarop ze betrekking hebben. bouwen in eigen gebruik, rekening houdend met de Eenmalige baten en lasten, verbonden aan de actieve en geschatte levensduur en restwaarde. De inventaris wordt passieve financiering, worden in het algemeen verant gewaardeerd tegen historische kostprijs onder aftrek van woord in de winst- en verliesrekening van het jaar waarin afschrijvingen. de gelden worden uitgezet resp. opgenomen. Activa en passiva in vreemde valuta wor De in de winst- en verliesrekening opge den omgerekend tegen de koersen ultimo boekjaar. nomen vennootschapsbelasting wordt berekend over het Posten uit de winst- en verliesrekening in vreemde valuta saldo van deze rekening met inachtneming van vrijge worden omgerekend tegen een gewogen gemiddelde stelde winstbestanddelen. koers over het boekjaar. De omrekeningsverschillen, Een lijst met namen en zetels van deel voortvloeiende uit het hanteren van zowel koersen nemingen is gedeponeerd bij het Handelsregister te ultimo boekjaar als gewogen gemiddelde koersen, wor Amsterdam. De vennootschappelijke winst- en verlies den in het eigen vermogen verwerkt onder het hoofd rekening van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank Reserve koersverschillen. NV. is opgesteld onder toepassing van artikel 402 Boek 2 BW. 25

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1989 | | pagina 25