den solvabele buitenlandse beleggers de Nederlandse lijke gemiddelde) doordat de vraag achter blijft bij het aan vastgoedmarkt Zij betalen prijzen die de Nederlandse bod. Moderne gebouwen van hoge kwaliteit blijven ech belegger niet of met de grootste moeite betaalt Indien in ter in trek. Het perspectief van de winkelmarkt is positief. de komende jaren mocht blijken dat Nederland in termen In New Jersey was er de afgelopen jaren van commercieel vastgoed de aansluiting met Europa sprake van een hoge bouwactiviteit, die in de loop van mist, dan zal de buitenlandse belangstelling verdwijnen 1989 is afgezwakt. Het nieuwbouwaanbod overtrof de en zal Nederland slechts een locale vastgoedmarkt blijken. vraag ruimschoots, waardoor er thans sprake is van hoge leegstand in de kantoren-en industriële sector. De voor Verenigde Staten uitzichten voor de winkelmarkt, waar vrijwel geen leeg In de Verenigde Staten ligt het zwaartepunt van de activi- stand is, zijn ook hier gunstig. teiten van FGH in de Tri-state-area’, de staten New York, New Jersey en Connecticut. De economie in dit gebied FINANCIERINGSBEDRIJF NEDERLAND begint tekenen van afzwakking te vertonen na de sterke FGH verleent haar diensten als vastgoedbank voorname groei van de afgelopen tien jaar. Onder invloed van de lijk aan professionele marktpartijen. In hoofdzaak gaathet economische omstandigheden is er sprake geweest van om de financiering van relaties met ontwikkelingsprojec overbebouwing. Onderling vertonen de diverse deelge ten of beleggingsobjecten en -portefeuilles. Daarnaast bieden accentverschillen. Zo staan in Manhattan de huur ontwikkelde FGH bijzondere faciliteiten voor bedrijven prijzen van kantoren thans onder druk als gevolg van een en instellingen met veel onroerend goed, zoals detailhan- zich nu manifesterende leegstand, maar op enige termijn delsorganisaties, ziekenhuizen en woningcorporaties. wordt een stabilisatie verwacht door een daling van de Tevens wordt ingespeeld op de toenemende vraag van bouwactiviteit. Op de winkelmarkt is er nog steeds sprake relaties naar onder meer renovatie- en off-balance finan van een toenemende vraag bij een achterblijvend aanbod. cieringen. Nieuw is de ontwikkeling van non-recourse Op Long Island is sprake van grote leeg faciliteiten, waarbij de zekerheden van de bank beperkt stand op de kantorenmarkt (zij het nog onder het lande- blijven tot het onderpand. 12

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1989 | | pagina 12