op goede locaties in reële termen gestegen. Dit is mede een andere bestemming te geven. Het te grote aanbod van gevolg van schaarste, die samenhangt met de stringente voorgaande jaren wordt hierdoor enigszins gecorrigeerd. regelgeving van de kant van de overheid, als het gaat om Verwacht wordt dat gunstig gelegen bedrijfsterreinen in vestiging van nieuwe centra. Het risico van overaanbod is het zuiden van Nederland een groeiende vraag zullen hierdoor beperkt Andere positieve factoren bij beleggin ontmoeten in verband met de naderende Europese gen in winkels op goede locaties zijn het geringe leeg- integratie. standsrisico en de relatief lage exploitatiekosten. Dit maakt Nederland vecht op vele fronten tegelijk dat winkelbeleggingen interessant blijven. Naast deze voor een goede plaats in het straks ééngeworden Europa. markttechnische factoren ondervindt deze sector veel Des te opmerkelijker is het dat de infrastructurele vraag steun van een zich gezond ontwikkelende economie, stukken zo goed als geïsoleerd worden aangepakt. Met waardoor de bestedingen stijgen en de winkelstand floreert betrekking tot milieu en verkeer wordt naar een nationale Op de markt voor bedrijfsruimten is aanpak gestreefd, voor vastgoed-onderwerpen als loca- vooralsnog sprake van een redelijk gunstige ontwikke tieontwikkeling, bouwvolume, vestigingsbeleid etc geldt ling Er is een groeiende behoefte aan de combinatie van hooguit een provinciaal beleid. Meestal is echter sprake kleine, hoogwaardige bedrijfsruimten met kantoren, van een locale aangelegenheid waarbij het beleid niet ver waarbij het aandeel van de kantoorruimte toeneemt Voor der reikt dan de gemeentegrens. Het is dan ook zaak zo hoogwaardige projecten zijn er goede verhuurkansen. snel mogelijk een gecoördineerd nationaal beleid op het Op termijn worden echter problemen voorzien, indien gebied van ruimtelijke ordening te voeren, omdat Neder projectontwikkelaars en beleggers zich steeds meer tot land anders op een der belangrijkste beoordelingscriteria deze markt zullen wenden; ook hier dreigt dan een situa voor internationale ondernemers slecht zal scoren: de tie van overaanbod te ontstaan. vastgoedlocatie. Het aanbod van bedrijfsterreinen is nog De marktpartijen hebben hun hoop op steeds tamelijk ruim, maar er zijn signalen dat gemeenten een gunstige marktontwikkeling, gesteund door een goed in toenemende mate geneigd zijn deze terreinen een Nederlands beleid, nog niet verloren. Nog steeds betre- 11

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1989 | | pagina 11