Ook kunnen in de komende jaren pro steden zullen, naar verwacht mag worden, een grote blemen rijzen voor de zogenaamde perifere locaties: de vlucht nemen. Dat is een goede ontwikkeling, die echter kantoorparken aan de invalswegen van de grote steden. zou kunnen worden geremd door, zoals men wel hoort Zij zijn ontstaan door onvoldoende ontwikkeling van Al verluiden, beleidsvoornemens om de binnensteden locaties in en de slechte bereikbaarheid van de binnen (nog) minder toegankelijk voor auto’s te maken. Dat zou steden. De perifere locaties danken hun populariteit een verkeerde politiek zijn: forensenverkeer per auto kan vooral aan de bereikbaarheid per auto. Doordat de infra alleen worden aangepakt nadat het openbaar vervoer structuur in veel gevallen ontoereikend blijkt te zijn, is verbeterd is. echter een grote verkeerscongestie ontstaan. Nu de over FGH heeft op de voormelde marktont heid het gebruik van de auto wil terugdringen, zullen de wikkeling ingespeeld, door haar relaties financiële facili files wellicht verminderen. Maar paradoxaal genoeg ver teiten te verschaffen die zowel de verwerving als de dwijnt daarmee tegelijkertijd de aantrekkelijkheid van de verbouw of renovatie omvatten. FGH kan deigelijke perifere locaties, omdat het te duur zal zijn de locatie per innovatieve faciliteiten bieden door degelijke, gespecia auto te bereiken. Daarnaast zal men zich des te meer liseerde kermis. bewust worden van andere tekortkomingen, zoals het Het is niet FGH’s verwachting dat de kan- vaak ontbreken van adequaat openbaar vervoer, winkels torenmarkt in het komende jaar instort. Wel signaleert zij en horeca-fadliteiten. Het is dan ook aannemelijk dat in sommige markten een overaanbod, alsmede dat veron binnenstadlocaties de komende jaren weer een toene achtzaming van gezonde investeringscriteria, zoals kwa mende populariteit zullen genieten. In enkele grote steden liteit van locatie, kwaliteit van object en realistische mate zijn reeds grote nieuwe projecten in ontwikkeling of in van voorverhuur, thans grote risico’s met zich meebrengt. uitvoering. Risico’s, die enige jaren lang terzijde geschoven konden Ook de door FGH al eerder gesignaleerde worden. activiteiten op de markt met renovatie en herontwikke- De winkelmarkt biedt een ander beeld ling van oude gebouwen op goede locaties in de binnen- dan de kantorenmarkt. In de afgelopen jaren zijn de huren

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1989 | | pagina 10