3. AEGON N.V. heeft recht op uitkering van winst uit hoofde van haar winstrecht als is vermeld - en op de wijze als is bedoeld - in lid 2 sub f van dit artikel, totdat aan haar het volledige bedrag van haar winstrecht te berekenen op de wijze als is bepaald in lid 4 van dit artikel - is uitgekeerd. 4. Het winstrecht van AEGON N.V. is gelijk aan de uitkomst van de formule (RP RD) minus GU, in welke formule wordt verstaan onder: RP is zevenenveertig miljoen eenhonderd duizend gulden (NLG 47.100.000,-). Dit bedrag zal per het einde van ieder kalenderjaar, te beginnen met een en dertig december negentienhonderd zes en tachtig, worden verhoogd met acht procent (8%), welke verhoging per de datum van verhoging zal worden gevoegd bij het hiervoor bedoelde bedrag, zodat in volgende jaren de verhoging wordt berekend over het aldus verhoogde bedrag. In afwijking van het in de vorige zin bepaalde, zal de verhoging per een en dertig december negentienhonderd zes en tachtig niet acht procent (8%) bedragen, maar een fractie van acht procent (8%), waarvan de teller gelijk is aan het aantal dagen dat verstrijkt na vijf juni negentienhonderd zes en tachtig tot en met een en dertig december negentienhonderd zes en tachtig en de noemer gelijk is aan driehonderd vijf en zestig (365). Bij de berekening van de verhoging wordt een maand op het juiste aantal dagen en het jaar op driehonderd vijf en zestig (365) dagen gesteld. RD is een vergoeding aan AEGON N.V. en Postbank N.V. (die deze vergoeding aan AEGON N.V. heeft overgedragen) wegens rentederving op een geldlening in hoofdsom maximaal groot vierhonderd tien miljoen gulden (NLG 410.000.000,'), die AEGON N.V. en PostbankN.V., gevestigd te Amsterdam, ieder aan Transveer B. V.een besloten vennoot schap met beperkte aansprakelijkheid, gevestigd te Utrecht, hebben verstrekt. De vergoeding bedraagt voor AEGON N.V. en Postbank N.V. (die deze vergoeding aan AEGON N.V. heeft overgedragen) ieder drie en half procent (3l/i%) op jaarbasis over het telkens uitstaande bedrag op haar desbetref fende lening. De vergoeding wordt telkens aan het einde van ieder kalender jaar, te beginnen met een en dertig december negentienhonderd zes en tachtig, berekend en gesaldeerd met de vergoedingen berekend over eerdere jaren. Het saldo per het einde van ieder kalenderjaar, te beginnen per een en dertig december negentienhonderd zeven en tachtig wordt verhoogd met acht procent (8%) en deze verhoging wordt gevoegd bij het saldo, zodat in volgende jaren de verhoging wordt berekend over de aldus verhoogde saldi. Bij de hiervoor bedoelde berekeningen wordt een maand op het juiste aantal dagen en het jaar op driehonderd vijf en zestig (365) dagen gesteld. GU is de som van de bedragen die aan AEGON N.V. krachtens haar hiervoor vermelde winstrecht betaalbaar zijn gesteld. Deze bedragen worden per het einde van ieder kalenderjaar, voor het eerst per het einde van het kalenderjaar waarin zodanige uitkering betaalbaar wordt gesteld, verhoogd met acht procent (8%), welke verhoging per de datum van verhoging zal worden gevoegd bij de bedragen waarover de verhoging is berekend, zodat in de volgende jaren de verhoging wordt berekend over de aldus verhoogde bedragen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1988 | | pagina 34