Conform artikel 33 van de statuten van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V., zoals vastgesteld op 22 juli 1987 is de winstverdelings- regeling als volgt: Reservering L Van de winst zoals die blijkt uit de vastgestelde jaarrekening worden eerst eventuele verliezen aangezuiverd, voor zover die niet op andere wijze zijn gedelgd, worden vervolgens de krachtens de wet voorgeschreven reserves gevormd, voor zover deze niet op een andere door de raad van commissa rissen te bepalen wijze zullen worden gevormd en wordt tenslotte een zodanig bedrag aan de reserves toegevoegd, als de raad van commissarissen zal bepalen. Dividendstelling 2. De na toepassing van het bepaalde in het vorige lid resterende winst wordt in volgorde als volgt verdeeld: aaan de houders van preferente aandelen A wordt een dividend uitgekeerd van acht procent (8%) van het nominale bedrag van deze aandelen of zoveel minder als de resterende winst toelaat; b. indien de resterende winst een uitkering van acht procent (8%) als hiervoor bedoeld niet toelaat, wordt de voor verdeling vatbare winst in volgende jaren - voordat aan het bepaalde sub a van dit lid toepassing wordt gegeven - eerst aangewend om het tekort in de uitkering aan houders van preferente aandelen A aan te zuiveren; c. aan AEGON N. V.gevestigd te ’s-Gravenhage worden uitkeringen gedaan totdat zij in totaal zevenhonderd twee duizend negen en veertig gulden (NLG 702.049,-) uit hoofde van het bepaalde in dit onderdeel c heeft ontvangen; d. aan houders van preferente aandelen B wordt een dividend uitgekeerd van zeven procent (7%) van het nominale bedrag van deze aandelen of zoveel minder als de alsdan resterende winst toelaat; e. indien de alsdan resterende winst een uitkering van zeven procent (7%) als hiervoor sub d bedoeld niet toelaat, wordt de na toepassing van het bepaalde sub b en c van dit lid resterende, voor verdeling vatbare winst in volgende jaren - voordat aan het bepaalde sub d van dit lid toepassing wordt gegeven - aangewend om het tekort in de uitkering aan houders van prefe rente aandelen B aan te zuiveren; f. aan AEGON N. V. voomoemd, worden uitkeringen gedaan totdat aan AEGON N. V. het in lid 3 van dit artikel bedoelde bedrag van haar winst- recht volledig is uitgekeerd; g. indien de voor uitkering aan AEGON N. V. beschikbare winst van het desbetreffende boekjaar volledige uitkering van het gehele bedrag van de winstrechten niet toelaat, zal de voor uitkering beschikbare winst geheel aan AEGON N. V. worden uitgekeerd; h. de winst die resteert nadat het bedrag van het onder f van dit lid bedoelde winstrecht volledig is uitgekeerd, wordt uitgekeerd aan de houders van gewone aandelen naar evenredigheid van de nominale bedragen van deze aandelen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1988 | | pagina 33