Financieringsbedrijf Verenigde Staten Beheer en exploitatie onroerend goed Overige activiteiten FGH Realty Credit Corporation, ons Amerikaanse financieringsbedrijf, ontwikkelde zich gunstig conform de in 1987 vastgestelde groeidoelstelling. De hypotheekportefeuille, vrijwel geheel bestaande uit kredieten aan houders van commercieel onroerend goed, steeg van 235 miljoen tot 290 miljoen. Het totaal aan sluitingen nam toe tot 102 miljoen 1987: 92,5 miljoen). Daarvan werd in 1988 voor een aanmerkelijk bedrag gesyndiceerd. De verwerving van kredieten en de administratieve verwerking ervan door FGH RCC ten behoeve van medefinanciers, leverde een aantrekkelijke opbrengst op. De rentemarge van ons Amerikaanse bedrijfsonderdeel staat door de felle concurrentie onder druk. Toch bleek het mogelijk een hogere winst dan in 1987 te realiseren, dankzij de groei van de portefeuille. Keizersveer B. V. voert het beheer over de vastgoedportefeuilles van Transveer B.V., Gemeenschappelijk Eigendom B.V. en Ruysdael B.V. De portefeuille van deze drie vennootschappen bedraagt in totaal f 1.550 miljoen en bestaat uit onroerend goed van zeer uiteenlopende aard. De beheerkosten worden in rekening gebracht aan de vennootschappen die eigenaar zijn van de portefeuilles. Het bank- en effectenbedrijf Van Haften Co N. V. wist wel een positief resultaat te behalen, maar bleef achter bij eerdere goede jaren. Zoals reeds gemeld zal AEGON N. V. de optie op het gehele aandelen kapitaal van Van Haften eind 1989 effectueren. Ons Amerikaanse taxatiebedrijf FGH Appraisal Services Ine. te New York gaf in 1988 opnieuw een gunstige ontwikkeling te zien. Deze onderneming is voornamelijk werkzaam voor andere banken en verleent daarnaast ook diensten aan ons eigen financieringsbedrijf. De marktwaarde van de FGH vastgoedportefeuille bedraagt inclusief het aandeel daarin van de minderheidsdeelnemingen circa f 124 miljoen; het zwaartepunt ligt in de Verenigde Staten. In Londen heeft FGH een belang van 8,5% in Household Mortgage Corporation Plc. Deze onderneming zag de portefeuille, bestaande uit hypothecaire leningen aan particuliere woningbezitters, toenemen van 615 miljoen tot 1.158 miljoen. Het resultaat lag iets onder het niveau van 1987. Het vastgoedproject Marina Benalmädena in Spanje, waarin wij een minder heidsbelang hebben, verloopt voorspoedig. Er werd een aanvang gemaakt met de tweede fase, die medio 1989 zal worden opgeleverd. De apparte menten zijn thans reeds alle verkocht, terwijl de verkoop van de winkels volgens de verwachting verloopt. Verschillende partijen hebben voorts belangstelling getoond voor afname van contingenten in de volgende fasen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1988 | | pagina 12