Preadvies van de raad van commissarissen 6 Aan aandeelhouders Op grond van het door ons uitgeoefende toezicht en voorgelicht door Van Dien Co, accountants, die verslag hebben gedaan van hun onderzoek en een goedkeurende verklaring hebben afgegeven, hebben wij de door de directie opgemaakte jaarrekening 1987 goedgekeurd en ten blijke daarvan medeondertekend. In deze jaarrekening zijn de geconsolideerde jaarcijfers alsmede de vennoot schappelijke balans en resultatenrekening van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N. V. opgenomen zoals weergegeven op pagina 17 en volgende van dit jaarverslag. Wij adviseren u de jaarrekening conform de in dit jaarverslag gepresenteerde stukken vast te stellen. Na afloop van de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders d.d. 25 juni 1987 legden de heren A.G. van den Bos, voorzitter, en DrsJ.C. Smit, oud-voorzitter van de raad van commissarissen, hun functie van commissaris neer. Nogmaals spreken wij onze dank uit voor de wijze, waarop zij zich voor de vennootschap hebben ingezet en deze met wijsheid en deskundigheid van advies hebben gediend. De heer Drs F. A. A. Stapels heeft het voorzitterschap van de heer Van den Bos overgenomen. Op voormelde vergadering werd voorts tot commissaris benoemd de heer Ir J.J. Kaptein, die voor een beperkte tijd als gedelegeerd commissaris optreedt. Reeds in ons vorig preadvies maakten wij melding van het aftreden als commissaris op 27 februari 1987 van de heren Drs C.J.M. Scholtes en MrH.W. Unger. Op 1 september 1987 trad de heer A.C. van Uchelen om gezondheids redenen uit de directie. Wij danken hem voor zijn inzet gedurende een 25-jarig dienstverband. Met ingang van diezelfde datum werden de heren Ir R.J. Kahlmann en Drs J.B.M. Streppel tot lid van de directie benoemd, waarmede deze weer op volle sterkte is. Gedurende het verslagjaar zijn commissarissen een zevental malen in verga dering bijeen geweest. Ook daarnaast bestond een veelvuldig contact met de directie, waarmee constructief werd overlegd tot het bereiken van oplos singen voor vaak gecompliceerde problemen in het kader van de recon structie van FGH en de daarmede gepaard gaande ingrijpende maatregelen van (re)organisatorische aard. Mede in dit verband spreken wij gaarne onze waardering uit voor de inzet van directie en medewerkers en de kritisch positieve opstelling van de ondernemingsraad. Wij menen dat de vennootschap thans het goede spoor weer te pakken heeft en verder kan bouwen aan een gezonde toekomst! Utrecht, 18 maart 1988 Raad van commissarissen F.A.A. Stapels, voorzitter

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1987 | | pagina 8