12 Thesaurie Organisatie en personeel Sinds de aansluiting bij AEGON maken wij bij het aantrekken van middelen gebruik van de financiële kracht van onze moedermaatschappijFGH kan via AEGON direct en indirect gelden opnemen, waardoor wij tegen aantrek kelijke prijzen middelen kunnen verkrijgen op de kapitaalmarkt. Ten opzichte van de oude situatie wordt op jaarbasis een belangrijk rente- voordeel gerealiseerd. Uit hoofde van de gerealiseerde produktie en herfinanciering moest in het verslagjaar een bedrag van f 700 miljoen worden aangetrokken. Mede gezien het op de markt herwonnen vertrouwen leverde dit weinig problemen op. Het overgrote deel van de opgenomen gelden bestond uit onderhandse leningen. Er werd slechts voor een beperkt bedrag aan pandbrieven geplaatst. Rekening houdend met matching-vereisten slaagden wij erin meer variëteit in de looptijden aan te brengen. In 1987 werden belangrijke stappen gezet in het proces ter versterking van de organisatie, waarmee wij menen onze marktpositie aanzienlijk te verbe teren. Het aantal niveaus in de organisatie is verminderd, waardoor een platte structuur is ontstaan. Tegelijkertijd zijn verantwoordelijkheden gedele geerd, waardoor de organisatie zich slagvaardiger in de markt kan bewegen. Daarnaast zijn er maatregelen genomen die er toe leiden dat afdelingen meer dan voorheen van eikaars kennis en ervaring gebruik kunnen maken. Ook is de coördinatie tussen de verkoop en de binnendienst verder verbeterd. Bij de verkoop blijft het accent liggen op de regionale kantoren. In het verslagjaar zijn structurele veranderingen in de organisatie doorge voerd, die in enkele jaren tot een vermindering van in totaal 60 arbeids plaatsen zullen leiden. Een belangrijke teruggang werd al in 1987 conform plan gerealiseerd. Onze inspanningen waren erop gericht gedwongen ontslagen zo veel mogelijk te voorkomen, maar in enkele gevallen waren deze helaas niet te voorkomen. Veel aandacht werd besteed aan kwalitatieve verbetering van het personeels bestand. Met het oog op het beleid tot versterking van de marktpositie zal er in toenemende mate behoefte ontstaan aan hoger geschoolde medewerkers. Om deze reden worden er meer HBO’ers en academici aangetrokken, terwijl daarnaast medewerkers intern verder opgeleid worden. In 1988 zal een uitge breid intern opleidingsproject van start gaan. Daarbij zal veel aandacht worden besteed aan kwaliteitsbewustzijn en een nog sterkere gerichtheid op de cliënt, naast verhoging van de vaktechnische kennis. Het aantal medewerkers van FGH en haar dochtermaatschappijen bedroeg eind 1987 509 tegen 538 een jaar eerder. In deze cijfers zijn de medewerkers van de Kok Groep niet begrepen. Conform de landelijke trend daalde het ziekteverzuim van 5,7% in 1986 tot 5,5% in het verslagjaar. Wij realiseren ons dat het jaar 1987 voor onze medewerkers uiterst moeilijk was. Voor de grote inzet die door hen werd getoond, zijn wij hun zeer erken telijk. Verder willen wij een woord van dank uitspreken aan de onder-

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1987 | | pagina 14