11 Keizersveer B. V.waarin alle vastgoedafdelingen van FGH zijn opgenomen, voert thans het beheer over de portefeuilles van Transveer B. V.Gemeen schappelijk Eigendom B. V en Ruysdael B. V. met een totale waarde van f2,0 miljard, bestaande uit circa 15.000 eenheden vastgoed van zeer uiteen lopende aard. De beheerkosten worden doorberekend aan de vennoot schappen die eigenaar zijn van de vastgoedportefeuilles. Na de overdracht van het onroerend goed in Transveer en Gemeenschap pelijk Eigendom bedraagt de marktwaarde van de eigen vastgoedportefeuille van FGH, inclusief het aandeel daarin van de minderheidsdeelnemingen, nog slechts f 102 miljoen, voornamelijk in de Verenigde Staten. Als dochter van Gemeenschappelijk Eigendom ging de Kok Groep B. V. in 1987 over naar AEGON. Inmiddels is de Kok Groep begin 1988 verzelf standigd. Aannemingsmaatschappij Gebam B.V. behaalde een omzet van f65,8 miljoen; dit was nagenoeg gelijk aan de omzet van 1986. Er vond een verschuiving plaats van industriële bouw naar utiliteitsbouw; ook het aandeel van de woningbouw in de totale omzet was iets hoger dan in 1986. De winst voor belasting van Gebam bedroeg f 0,7 miljoen tegen f2,3 miljoen in 1986. De daling van de resultaten werd mede veroorzaakt door voor de bouw ongunstige weersomstandigheden. Ons Amerikaans taxatiebedrijf FGH Appraisal Services Inc. in New York ontwikkelde zich in 1987 voorspoedig. Dit bedrijf werkt zowel voor ons eigen financieringsbedrijf als voor derden, voornamelijk banken. De projecten in onze Amerikaanse vastgoeddeelnemingen kenden in het verslagjaar een goede bezettingsgraad, waardoor een bevredigend resultaat werd behaald. De portefeuille bestaat uit drie kantoorgebouwen (in Washington, D.C., Fairfax County, Virginia en Lakewood, Colorado), twee appartementencomplexen (in Houston, Texas en Littleton, Colorado) en een condominiumproject (Lakewood, Colorado). Household Mortgage Corporation in Londen, waarin FGH een belang heeft dat in december 1987 werd uitgebreid van 6,75% naar ca. 8,5%, heeft zich succesvol ontwikkeld. Er kon een portefeuille van 615 miljoen worden opgebouwd van hypothecaire leningen aan particuliere woningbezitters. Een deel van de financiering vond plaats door de uitgifte van “mortgage backed notes”. De afbouw van overige activiteiten in het Verenigde Koninkrijk werd met succes en een positief resultaat voortgezet. Met name het vastgoedbelang in New England Properties Plc. dat tegen aantrekkelijke condities werd verkocht. In augustus werd de eerste fase van het fraaie vastgoedproject Marina Benal- madena in Spanje, waarin FGH een minderheidsbelang heeft, opgeleverd. Inmiddels is een aanvang gemaakt met de uitvoering van de tweede fase, waarvoor grote internationale belangstelling bestaat. Beheer en exploitatie onroerend goed Overige activiteiten

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1987 | | pagina 13