De produktie lag in het eerste halfjaar aanzienlijk boven het peil van dezelfde periode van 1986. Medio 1987 kondigde de staatssecretaris van Financiën volstrekt onverwacht aan bijgeschreven rente niet langer te accepteren als fiscale aftrekpost, waardoor de oorspronkelijke fiscale aantrekkelijkheid van deze beide hypotheekvormen teniet werd gedaan. De lopende contracten zullen weliswaar door de fiscus voor de volle looptijd worden gerespecteerd, maar wij zagen ons genoodzaakt de verkoop van deze produkten te staken. Wij hebben in de tweede helft van het jaar een nieuwe versie van de Kapitaal Hypotheek geïntroduceerd. Na een aarzelende start mag deze zich thans in een stijgende belangstelling verheugen, mede dank zij een uiterst gunstig oordeel van de kant van de Vereniging Eigen Huis. De produktie van hypotheken voor de particuliere markt bleef als gevolg van genoemde oorzaken niettemin achter bij die van 1986. Onze totale hypotheekproduktie in Nederland bedroeg f 680 miljoen, f 53 miljoen meer dan in 1986. De portefeuille daalde met 10% tot f3.547 miljoen, mede omdat bij de overdracht van onroerend goed aan AEGON begin 1987 ook de hierop betrekking hebbende financieringen werden overgedragen. steld. Het bedrijf richt zich op de financiering van commercieel onroerend goed in voornamelijk de zogenaamde Tri-State area, de staten New York, New Jersey en Connecticut. Overeenkomstig dit beleid werd de hypotheekportefeuille in de Verenigde Staten verder uitgebreid. De bruto produktie voor eigen portefeuille bedroeg 92,5 miljoen tegen 142,8 miljoen in 1986. De daling was een gevolg van marktveranderingen die resulteerden in een kleinere behoefte aan korte financieringen. Bovendien werd in 1987 aangevangen met het uitsyndiceren van een deel van de geaccepteerde kredieten. De portefeuille had ultimo 1987 een omvang van 235 miljoen tegen 211,3 miljoen een jaar eerder. 1987 geconfronteerd met een ongunstige ontwikkeling. De marges stonden het gehele jaar onder druk. In oktober daalden de aandelenmarkten over de gehele wereld scherp, hetgeen een grotere terughoudendheid bij de beleggers en een lager activiteitenniveau tot gevolg had. Onze dochter Van Haften Co N.V. zag als gevolg van deze ontwikkelingen de provisie-inkomsten met 31% teruglopen tot f 13 miljoen. De bruto- inkomsten daalden met 20%. De netto winst daalde sterker, wat een gevolg was van extra afschrijvingen op gegevensverwerkende apparatuur, stijgende personeelskosten en aanloopkosten van het in augustus geopende kantoor in Londen. Door goede beheersing van de effectenposities leed Van Haften in oktober (Black Monday) geen verliezen op ingenomen effectenposities. Financieringsbedrijf Voor ons Amerikaans financieringsbedrijf, FGH Realty Credit Corporation, Verenigde Staten werd een gestructureerde groeidoelstelling voor de komende jaren vastge- Bank- en effectenbedrijf Na een reeks van jaren met oplopende resultaten werd de effectenhandel in

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1987 | | pagina 12